MOLliga

A Ferencváros hazai pályán 4-3-ra legyőzte az Érsekújvárt a jégkorong MOL Liga vasárnapi, december 14-i játéknapján.

Eredmény:
Ferencváros – Érsekújvár: 4-3 (1-1, 2-1, 1-1).
korábban:
HSC Csíkszereda – Dab.Docler 2-4 (2-2, 0-1, 0-1).
Corona Brassó – Miskolci Jegesmedvék 5-3 (1-0, 2-1, 2-2).

Hazai pályán is legyőzte az Érsekújvárt a Ferencváros, sűrűsödik a mezőny a tabella tetején és alján is.
Nem kezdődött nagy iramban a mérkőzés, pedig már a 25. másodpercben 2 perc előnyhöz jutott a Fradi. Az első komolyabb helyzetre több, mint 8 percet kellett várni. Ekkor Géczi előtt kínálkozott gólszerzési lehetőség, a fiatal hátvéd azonban kihagyta. A 13. percben az első érsekújvári előny viszont már gólt eredményezett. Weissmann második meccsén is betalált, tavalyi formájában folytatta tehát a MOL Ligában a csatár (0-1). Folytatódott a megfontolt játék, amelyből a 16. perc végén zökkentek ki a felek, amikor egy szépen kijátszott akció végén Kiss Gábor egyenlített (1-1). Kevéssel a lefújás előtt Siska teremtett magának helyzetet, nehezebb volt kihagyni, mint belőni, de a szlovák csatár szereti a kihívásokat, kihagyta tehát.
Nem bizonyult jó ötletnek ez, hiszen jóformán a kezdő bedobásból szerezte meg a vezetést a Fradi a 2. harmad elején. Mindössze 11 másodperc telt el, amikor Dubek rontott egy palánkról visszapattanó korongra, és a hálóba helyezte azt (2-1). Érsekújvári vezetés helyett ferencvárosi következett tehát. A harmad 6. percében aztán tovább nőtt a hazai előny, ketten rohantak le egy vendégvédőt, az attak végén Revák volt eredményes (3-1). A csendesen csordogáló meccsben a váratlan ritmusváltások okoztak veszélyeket, egy ilyen alkalommal három ferencvárosi teremtett ajtó-ablak helyzetet, ahogy azonban az első játékrész végén Siska, úgy ennél Guren hagyta ki a kihagyhatatlant a jobb oldali kapuvasnál. És ahogy Siska helyzete után büntetett a Fradi, úgy büntetett ez után az Érsekújvár. Egy emberelőnyben Huba lőtt kapura távolról a jobb oldalról, amelybe Podstavek nyúlt bele, és ezzel becsapta Martont (3-2).
A harmadik harmadban sem láttuk azt a mindent elsöprő lendületet, amely azt mutatta volna, hogy a tabellaelső most szeretné eldönteni a meccset. A kényelmes tempó jól jött a Ferencvárosnak, Marton kapus vezérletével tartották az előnyüket. Közben 38 másodperc kettős előnyt is kihagytak Uramék. Mi több, a harmad közepén Galló Illés feltette mai kiváló teljesítményére a koronát, addigi két gólpassza mellé a bedobókörök közül leadott lövését követően egy gólt is felírt a jegyzőkönyvbe (4-2). Az 55. percben a hazaiak is kihagytak egy egyperces kettős előnyt. Az utolsó percben aztán némileg váratlanul Faith révén még felzárkózott egy gólra az Érsekújvár (4-3), de a hátralevő időt Kiss Gáborék ügyesen lepörgették, és megérdemelt győzelmet arattak a nem túl nagy átütőerejű felvidékiek ellen.
Szakács Ferenc, vezetőedző, Ferencváros-ESMTK Budapest: “Volt, aki betegen játszott, mégis legyőztük a kiváló Érsekújvárt, ami mindig nehéz. Nagyon fegyelmezettek voltunk, mindenki betartotta a megbeszélt taktikát, kiválóan védekeztünk és belőttük a helyzetienket. Kellett ez a három pont, most pedig két hét szünet jön a bajnokságban, amely során a kondiciónkat javítjuk majd. A dukkereinknek szeretnék boldog karácsonyt kívánni!”
Slavomír Chlebec, vezetőedző, Érsekújvár: “Ez már a második olyan meccsünk volt, amelyen egy góllal veszítettünk a Fradival szemben. A zöld-fehérek kezdenek olyan csapattá válni, amellyel nemcsak nekünk, bárkinek meggyűlhet a baja.”