Érdeklődők a Nagytúron kialakított kiállítósarok első tárlatán (Fotó: Pásztor Péter)

Május elején kiállítósarkot alakítottak ki a nagytúri kultúrház nagytermében. Az első tárlatként Jarmila Šišková és Pásztor Péter fotóit tekinthetik meg az érdeklődők. A családias hangulatú megnyitóra május 8-án került sor.

„Valami újszerűt szerettünk volna meghonosítani községünkben. A kiállítósarok létrejöttével bővül a Nagytúron elérhető kulturális élmények választéka. Ezáltal a falunk lakossága számára elérhetővé válik a képzőművészet is” – nyilatkozta a Felvidék.Ma-nak Jámbor Mónika, a Nagytúri Községi Hivatal kulturális referense.

A munkálatokat május első napjaiban végezték el. A nagyterem főbejáratának két oldalán szerelték fel a felfüggesztőrendszereket. A nézőtéri erkély alatt így kialakítottak egy könnyedén elválasztható helyiséget. „Az első kiállítás megnyitójára az anyák napi hétvégi program keretén belül került sor, ezzel is alkalmat teremtve a kötetlen együttlétre, teret adva a baráti beszélgetéseknek, az édesanyák köszöntésének” – folytatta.

Mint a megnyitón elhangzott, a kiállítás képeinek egy részén felfedezhetők Nagytúr egyes szegletei, természeti szépségei. Emellett a szomszédos Ipolyság jellegzetes épületei, utcarészletei is visszaköszönnek a fotókról.  Egy helyi műkedvelő hegedűs rövid zenés műsorral tette színesebbé a megnyitót, majd anyák napja alkalmából verssel köszöntötték a jelenlévő édesanyákat. Ezt követően a kiállítók baráti beszélgetés keretében körbevezették az érdeklődőket a kiállításon.

Jarmila Šišková és Pásztor Péter fotóikkal március elején mutatkoztak be a nagyközönség előtt. Az ipolysági MyHont Café kávézó emeletén nyílt meg első kiállításuk. Nagytúron mindkét amatőr fotós tárlatanyagában megjelentek új fotók is. Mintegy húsz-húsz fotó tekinthető meg a kultúrházban.

Jámbor Mónika a jövőbeni tervekkel kapcsolatban kifejtette: „Időszaki kiállításokban gondolkodunk. A közösségi eseményeinkhez igazítva szeretnénk a tárlatokat szervezni.” A fotókiállítás június elejéig tekinthető meg a nagytúri kultúrházban.

 

01 A kiállítás rendezés folyamata.JPG02 Zenei betét helyi műkedvelők előadásában.JPG03 Jámbor Mónika köszönti az egybegyűlteket.JPG04 Jarmila Šišková és Pásztor Péter amatőr fotósok.JPG05 Az első nagytúri kiállításmegnyitó résztvevőinek egy része.JPG06 Az első érdeklődők.JPG07 Kötetlen beszélgetés.JPG08 Pásztor Péter fotói.JPG09 Jarmila Šišková fotói.JPG10 A kiállítósarok egyik oldala a kultúrház nagytermében.JPG11 A kialakított kiállítótér egy része.JPG