Góóóóóll (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A nyári felkészülés első mérkőzését játszotta a DAC a MOL Akadémián a Znojmo FK együttesével június 20-án. A találkozó végeredménye DAC – Znojmo 1:3.

Rekkenő hőségben, némi késéssel kezdődött az edzőmérkőzés, melyet a DAC nagy lendülettel kezdett, ám Bayo és Vida is kihagyta a kidolgozott helyzetet. A válaszra nem is kellett sokáig várni, a 19. percben megszerezte a vezetést a vendégek csapata. Az egyenlítésre a 41. percben került sor, amikor Bayo végre a hálóba talált. A forduló után, a 48. percben ismét a cseh csapat került előnybe amit a 61. percben meg is erősítettek.

Vezetésüket tovább növelve még egyszer betaláltak a DAC kapujába.
Rossi több új játékost küldött pályára, akik még csak próbáltak összeszokni játékostársaikkal. Macej helyett pedig a második félidőben két tartalékkapus gyakorolhatott.

Iramodás (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A játék során több minden foglalkoztatta a kilátogató sárga-kék szurkolókat. Ugyanis június 20-án volt a sorsolása az Európa Liga első selejtezőjének, ahol a dunaszerdahelyi gárdát a grúz Dinamo Tbiliszi csapatával sorsolták össze. Az első mérkőzésre hazai pályán kerül sor július 12-én. Az esélyeket latolgatva figyelembe kell venni, hogy a grúzok nagyobb tapasztalattal rendelkeznek az európai színtéren, valamint járulékos hátránynak tekinthető, hogy az első mérkőzést Dunaszerdahelyen játsszák, míg a visszavágóra idegenben kerül sor.

Rossi távozásának a bejelentése a magyar válogatott élére is különös helyzetbe hozta a sárga-kékeket, hiszen a hírközlések szerint a felkészülést még Rossi irányítja, ám a mérkőzésekre már az új edzővel áll majd ki a csapat. A közvélemény szerint azonban mihamarabb át kellene adni a szakmai felkészítést. Valószínű, hogy a klub vezetése a csapat csütörtöktől kezdődő ausztriai edzőtáborozása alatt megkezdi a tárgyalásokat az új edző személyéről.