(Fotó: samorin.sk)

A somorjai nagy tehetség, Zalka Csaba a hétvégén bemutatkozik a belgrádi felnőtt Eb-n, ahol egy éve a junior Eb-n ezüst- és bronzérmet szerzett.

Az idei verseny annyiban bizonyosan más lesz számára, hogy ezúttal maximum egy érmet szerezhet a tavalyi kettő helyett, hiszen idén csak egy számban indul. Természetesen a vetélytársak is egészen mások lesznek, mint a juniorok között voltak. A somorjai Kajak-Kenu Klub neveltje Szerbia fővárosában a K4-es tagjaként 500 méteren fog indulni.

Zalka Csaba a samorin.sk városi portálnak elmondta, nagyon várja a versenyt, mivel úgy érzi, hogy jól sikerült a felkészülése, majd hozzátette, hogy az ellenfelek nagyon erősek lesznek, de a céljuk ennek ellenére az A-döntőbe jutás és ott az első hatban végezni.

Egyébként úgy volt, hogy a somorjai kajakos Vlček Erikkel K2-ben is indul, de sajnos az időbeosztás miatt nem lett volna ideális kombinálni a két versenyszámot. Sőt még azt is figyelembe kellett venni, hogy Belgrádban lesz a jövő évi minszki Európai Játékok kvalifikációja is.

A somorjaik programja az EB-n pénteken, június 8-án:

Előfutam, K4 500 m (Zalka, Linka)  10.10 órakor

Előfutam, K4 1000 m (Jakubík, Linka)  14.07 órakor

Míg Csaba a hétvégi belgrádi versenyekre készült, a hétvégén volt klubtársai sikert sikerre halmoztak Pöstyénben és Račicében, hiszen az elmúlt hétvége a válogatott eseményeké volt, ahol a legjobb somorjai kajakosok és kenusok szlovák színekben képviselték a Felvidéket.

Az ifjúsági és U23-as pöstyéni nemzetközi versenyen Ladič Gabinak ment a legjobban, hiszen két első helyet szerzett. Itt a somorjaiak összesen 14-szer állhattak fel a dobogóra, ami igazán szép teljesítmény.

A legfiatalabb korosztály (14 évesig) Račicén a Cseh Kupán szerepelt, mely szintén nemzetközi viadal volt. Itt kitűnően szerepelt Sidó Bianka, aki ötször győzött. A somorjai kajakosok és kenusok összesen nyolc érmet szereztek, ami fantasztikus eredmény. Gratulálunk!