Ma az 500 méteres kajak-kenu versenyeket rendezték a kínai olimpián. A magyarok csak egy érmet szereztek, de abból a legfényesebbet, Kovács Kati és Janics Natasa megvédték olimpiai bajnoki címüket a női kajak páros 500 méteres versenyen.
A legfontosabb kérdés az volt a rajt előtt, Kovács Kati túl tudja-e tenni magát azon, hogy favoritként betlizett (egy órával korábban csak a negyedik lett a női egyesben), felül tud-e emelkedni sérelmén a sikeres folytatás érdekében. Úgy tűnt, nincs gond a kezdésnél.

A négyes pályán a magyar lányok együtt utaztak a mezőnnyel, az ötösön valamelyest meglógtak a németek. Féltávnál viszont már a mieink álltak az élen, ezt az előnyt pedig tovább növelték. Meg is nyerték a számot, szenzációs versenyzéssel! Megvan a második! A második arany!

A két magyar arany mellé már csak egy jöhet, ha holnap a magyar vízilabda-válogatott legyőzi az olimpiai bajnoki döntőben az USA-t.