A kassai magyar református egyházközség egykori lelkipásztora születésének centenáriuma alkalmából szeptember 28-án Szabó Lajos Emléknapot tartanak a református templomban.

A 10.30 órakor kezdődő istentiszteleten Vitéz Bojtor István fonyi ny. lelkipásztor hirdet igét.
Az emlékkonferencia 15.00 órakor kezdődik. Szabó Lajost, mint lelkipásztort Dr. Sándor Endre vámosújfalui lelkipásztor, egyháztörténészként Dr. Dienes Dénes teológiai tanár a sárospataki Tudományos Gyűjtemény igazgatója, néprajzosként Dr. Kováts Dániel tanár, a Kazinczy Ferenc Társaság tiszteletbeli elnöke mutatják be. Szabó Lajos publicisztikáját Kiss Endre József sárospataki könyvtárigazgató ismerteti.
Az istentiszteleten és az emlékkonferencián közreműködik a kassai magyar református egyházközség énekkara Kovácsné Palcsó Edit karnagy vezetésével.
A rendezvényen résztvevők Szabó Lajos eddig kiadott könyveiből kaphatnak egy-egy példányt, valamint megvásárolhatók a Kálvin Kiadó legújabb kiadványai is.

Felvidék Ma, sk