(Képriporttal kiegészítve) A Szlovák Labdarúgó bajnokság őszi utolsó fordulójában a dunaszerdahelyi DAC a Máriatölgyes (Dubnica) csapatát fogadta a városi arénában 13:00 órától. A hideg idő ellenére mintegy ötezren voltak kíváncsiak az összecsapásra, amelyen fantasztikus hangulatot varázsoltak a sárga-kékek szurkolói.

Igazi fociünnepnek lehettek szemtanúi azok, akik szombaton a Corgoň-liga 18. fordulójának mérkőzésen kilátogattak a stadionba. Miután csütörtökön, november 27-én a Szlovák Labdarúgó Szövetség fegyelmi bizottsága engedélyezte, hogy nézők előtt játszhassák le a sárga-kékek az utolsó mérkőzésüket, így ismét benépesülhetett a fociaréna, ahol idős és fiatal együtt szurkolt a Felvidék kedvenc csapatának.

A mérkőzés elején egyperces néma csenddel adóztak a héten elhunyt egykori sárga-kék csapatvezető emlékének, Reisz Árpádnak a stadionban. A mérkőzést harcias szellemben kezdték a csallóköziek, akiknél a négy sárga lapot begyűjtő magyarországi légiós Regedei Csaba nem léphetett pályára. A 6. percben megszerezhette volna máris a vezetést a DAC, amikor Kweuke és Hassan páros remek összjátékának köszönhetően a labda a máriatölgyesi kapust becsapva már a hálóba tartott, de a vendégek egyik játékosa kivágta a gólvonalról azt. A 10. percben ismét Hassan került helyzetbe, de lövését szögletre öklözte a kapus. A 19. percben a DAC gólvágójával Kweukeval szabálytalankodtak a vendégek a tizenhatosuk közvetlen közelében. A megítélt büntetőt Hassan küldte kapura, akinek lövése Zajac kapus bal kapufája mellett süvöltött el. A 25. percben Kweuke és Nlend próbálta berúgni a labdát a vendégek hálóőrének, de eredménytelenül. Ismét nagy helyzet maradt ki! A 42. és 45. percben ismét a sárga-kékek kerültek helyzetbe, de gólt nem sikerült rúgniuk, így 0:0-s döntetlennel vonulhattak be az öltözőkbe a csapatok az első félidőben.

A félidő szünetében a DAC vezetősége egy örökös VIP kártyát adott át a mérkőzéseket állandóan látogató és a csapat mellett szívvel-lélekkel kiálló Pázmány Péternek, Dunaszerdahely városának polgármesterének.

A második félidő ismét a dunaszerdahelyiek harciasságát hozta. Állandó támadásaikkal veszélyt jelentettek Zajac kapusra, aki hol Nlend, hol Mougfire lövését védte. Novota kapus dacolt a hideggel, mert munkája nem akadt. Egészen a 70. percig kellett várakoznia az ötezer nézőnek, hogy felugorhasson a székéről (bár a nagy hidegben sokan álltak). Kweuke 25 méterről lőtt és a labda kapuba kötött ki. 1:0 a DAC javára! Mindenki Leót ünnepli, a játékosok és az egész stadion is. Megérdemli!

A későbbiekben is csak DAC-támadásokat láthattunk, de az eredmény nem változott, így a sárga-kékek utolsó mérkőzésén győzelemmel búcsúztak az ősztől és a lelkes szurkolóiktól, akik a hideg ellenére is az egész mérkőzésen lelkesen, tele torokból buzdították csapatukat. Novota János ma ünnepelte 25. születésnapját, akinek sok egészséget és sikeres játékot kívánunk szerkesztőségünk nevében is. A mérkőzés után a DAC játékosai szokásukhoz híven megköszönték a biztatást és némelyek mezüket is odaajándékozták a szurkolóknak emlékül.

Az ünneplés a stadion éttermében folytatódott, ahol a sajtótájékoztató után felköszöntötték a DAC hálóőrét és hosszú ideig csak autogramokat osztott és a fényképezőgépek előtt pózolt.

A mérkőzés utáni sajtótájékoztatón a DAC vezetőedzője, Werner Lorant külön megköszönte a szurkolóknak a biztatást, akik mindig a csapat 12. játékosaként ott vannak a lelátókon, akár otthon, akár idegenben. Elmondta, hogy bízik abban miszerint az illetékesek belátják, hogy a foci a nézőkért van és nem zárják be a stadiont, hiszen ma is meggyőződhettek arról, hogy a városban milyen sokan szeretik a labdarúgást és micsoda hangulat uralkodik a stadionban a szurkolók révén. A DAC edzőjének nyilatkozatához csatlakozott a máriatölgyesi edző Gergely Peter is, aki szintén hangoztatta, hogy megemeli a kalapját a DAC-szurkolók előtt, akik végig sportszerűen biztatták csapatukat és akiktől a máriatölgyesiek is példát vehetnénk!

* * *
Még egy mérkőzést játszottak 13 órától:
FC Artmedia Petržalka – MFK Ružomberok 2:2
ez az eredmény bizonyossá teszi, hogy a DAC legalább egy helyet előrelép a 6. helyről, hiszen az 5. helyen álló Ružomberoknak ugyanannyi pontja volt az előzőforduló után, mint a DAC-nak, de ők ebben a fordulóban csak 1 pontot szereztek. Elméletileg még a 4. helyre is léphet a DAC, ha holnap a zsolnaiak legalább három góllal vernék a kassaiakat.

Kweuke 11 gólt szerzett az őszi szezonban, és miután a DAC összesen 22-et, ez azt jelenti, hogy a kameruni csatár lövi a szerdahelyiek minden második gólját. Kweuke a góllövőlista második helyéről várja a tavaszi folytatást, egy góllal van elmaradva Masaryktól (Slovan), de a pozsonyi csapatnak ma este (20.15-től) még a nyitraiak vendége lesz.