(Fényképgalériával) A dunaszerdahelyi sárga-kék csapat a 2008/2009-es esztendő utolsó mérkőzésén 0:0-ás döntetlent ért el otthon a Zsolna csapatával szemben. A 2. helyen álló zsolnaiak úgy tűnt megelégedtek az egy ponttal, így a meccsen abszolút nem hajtottak.

Viszont zajlott az élet a lelátókon. Rendbontásra került sor és a dunaszerdahelyi rendezők benyomultak a vendégszurkolók szektorába majd kivezetették őket a stadionból, ahol a rendőrség kezelésbe vette őket.

A mérkőzés előtt a Kárpát-medencei Összmagyar Nemzeti Diákbajnokság kupadöntője zajlott, ahol a Bátorkeszi és az Ekel csapata mérkőzött meg egymással. A felvidéki bajnokságot az ekeliek nyerték meg 8:0 arányban. A rendezvény ötletgazdája Kű Lajos, a Ferencváros és a magyar válogatott egykori kiválósága volt. Jelen volt Várhidi Pál, az Aranycsapat Alapítvány elnöke, Duray Miklós, az MKP stratégiai elnöke, a rendezvény fővédnöke és Hájos Zoltán, Dunaszerdahely város polgármestere is.

A DAC-Zsolna labdarúgó mérkőzésre közel négyezren voltak kíváncsiak a rossz idő és a dunaszerdahelyi csapat siralmas szereplése ellenére is. A mérkőzésre közel 30 fős vendégszurkoló is érkezett, akik idő előtt elhagyták a stadiont, de erről majd később. Kezdjük az elején! A DAC csapatát ezúttal a Radványi-Ali Reza Marzban páros irányította, ugyanis Zlatko Kranjčar edző családi okok miatt hazautazott. Lánya esküvőjén vett részt. A mérkőzésre látogatott viszont a sárga-kékek korábbi trénere Werner Lorant, aki a mérkőzés után sajtótájékoztatót tartott a sárga-kékek klubjának viszonyairól. Ugyancsak a lelátón figyelte a mérkőzést Leonard Kweuke is, akit ősszel az Eintracht Frankfurthoz adott kölcsönjátékra a DAC vezetősége.

A labdarúgó mérkőzés DAC nyomással kezdődött, ami állandósult is az első félidőben. A fiatal Németh Zsolt többször is veszélyt jelentett a zsolnai kapura, de Regedei, Hassan és Nlend is próbálkozott. Minár kapusnak is akadt munkája, de résen volt így a félidőben 0:0 eredménnyel mehettek az öltözőbe a csapatok.
A szünetben először a a Kárpát-medencei Összmagyar Nemzeti Diákbajnokság felvidéki döntőjének eredményhirdetésére került sor, amely során a bátorkesziek átvehették a győztesnek járó aranyserleget és az aranyérmeket, majd pedig a DAC ificsapata az U14-es korosztályúak is elismerésben részesültek, ugyanis ők is bajnokságot nyertek, mint ahogy az U19-es korosztályú társaik is. A nézőközönség nagy örömmel fogadta a fiatalokat és vastapssal jutalmazta az ifjú titánokat, akik boldogan emelték a magasba az első helyezettnek járó kupát.
A második félidőben is szakadó esőben léptek pályára a csapatok. Sajnos a mérkőzésre való odafigyelést elterelte a zsolnai szurkolók randalírozása, akik köveket, pirotechnikai eszközöket dobáltak a pályára és nemzetgyalázó kijelentéseikkel támadták a hazai szurkolókat. A hangosbemondón keresztül többször is figyelmeztették a vendégeket, hogy amennyiben nem fejezik be az esetben el lesznek távolítva stadionból. Ezt azonban az erősen ittas állapotban lévő zsolnai szurkolók semmibe vették és tovább folytatták a randalírozást. A dunaszerdahelyi rendezők nagy erőkkel vonultak be a vendégszektorba és kiemelték a rendbontókat majd pedig kiürítették az egész szektort. A stadion előtt már a rendőrség alakulatai várták a randalírozó zsolnaiakat, akiket autóbuszra raktak és rendőri kísérettel hazaküldtek. Miután megtisztult a stadion mindenki a mérkőzésre figyelt ismét. A második félidő elején már több helyzete adódott a vendég együttesnek, de a DAC hálóőre Minár résen volt és a védelem is úgy-ahogy megtette a magáét. A mérkőzés vége felé ismét a DAC rohamozott, de hiányzott egy igazi csatár, aki gólra tudta váltani a kapott labdákat, így igazságos döntetlennel zárult a tavaszi szezon utolsó mérkőzése. A szurkolók ezúttal nem fütyültek, hanem tapsolták övéiket.
A mérkőzés után Werner Lorant volt DAC edző tartott sajtótájékoztatót az egyik szállodában, ahol elmondta, hogy a DAC jelenlegi vezetősége nem törődik a játékosokkal és a fizetések elmaradása eredményezi a passzív hozzáállást a játékosok részéről a futballhoz. Ugyancsak a vezetőség hibájának rója fel, hogy a csapatot több játékos is elhagyta, olyanok, akik több-kevésbé minőséges focit tudtak játszani. Szomorúan nyilatkozott arról is, hogy a tavaszi szezonra kölcsönbe adott Kweuke helyett mindmáig nem hoztak megfelelő játékost, akit még akkor megígértek.
A mérkőzésen egyébként a DAC vezetőségét ezúttal nem szidták. Hájos Zoltán polgármester a diákfocit és az „A” csapat játékát is figyelemmel kísérte.