Ma Szlovákia és Magyarország nemzeti válogatottja is barátságos mérkőzést játszott a VB-selejtező felkészüléseként. Szlovákia Izlandra utazott és 1:1 arányú döntetlent ért el, míg a magyar tizenegy a román válogatottól szenvedett 0:1 arányú vereséget.
A román válogatott Tiberiu Ghioane első félidőben szerzett góljával 1-0-ra legyőzte az Erwin Koeman irányította magyar válogatottat barátságos mérkőzésen. A magyar válogatott szinte végigtámadta az egész második félidőt, nem tudtak a kapuba találni, és így nem tudták megszakítani a magyar válogatott régóta tartó nyeretlenségi szériáját a román válogatott ellen.

Nagy iramban kezdődött a találkozó, de a játék kiegyenlített volt. Az első nagy helyzet is magyar csapaté volt, Huszti beadása után Vanczák még megcsúsztatta a labdát, Coman hatalmas bravúrral mentett szögletre.

Öt perc múlva a románok Mara révén próbálkoztak, ám a vendégjátékos 15 méterről az égbe lőtt. Az első félóra végén Huszti megpattanó lövése okozott komoly gondot Comannak, aki csak a léc alól tudta kikaparni a labdát.

A félidő második felében feljebb jöttek a románok, de komoly helyzetük nem nagyon volt, a 42. percben mégis vezetéshez jutottak. Mara beadását Vanczák épp Ghioane elé fejelte, aki nem habozott és egyből a bal felsőbe csavart. A fordulás után egyből támadólag lépett fel a magyar válogatott, és sikerült is kialakítanunk helyzeteket.

A 63. percben óriási egyenlítési lehetőség maradt ki, Juhász centikkel fejelte a léc fölé Hajnal szögletét. kisvártatva ismét Juhász fejelt alig mellé, majd Gera és Torghelle lőtt mellé. A hajrára a sok csere és szabálytalanság nagyon feltördelte a játékot, így hiába birtokolta a magyar csapat többet a labdát, nem tudott komolyabb helyzetet kialakítani.

A szlovákok a szeptemberi VB-selejtezőn rájuk váró Csehországra és Írországra hangoltak a mai Izland elleni mérkőzéssel. Aranyosmaróton már egyszer kikaptak a szigetlakóktól. Egyébként a FIFA világranglistáján a szlovákok a 42. helyen, az izlandiak a 92. helyen tanyáznak.

A magyar válogatott barátságos meccset vívott Románia legjobbjai ellen ma a Puskás-stadionban. A Marian Cozma tiszteletére rendezett találkozón szigorú biztonsági intézkedéseket szigorított az MLSZ Kisteleki Istvánnal az élen. Tartanak a magyar szurkolóktól, hogy elrontják a barátságos mérkőzés hangulatát. A provokáló drukkereket akár örökre is kitilthatják a nemzeti válogatott mérkőzéseiről. Szomorú, hogy a magyar fociszövetség épp a hazai szurkolóktól tart. Ezt a nemrégiben megrendezett Steau-Újpest mérkőzéssel magyarázzák. Ott a románok egy gyalázkodó feliratot feszítettek ki a magyar nemzet ellen. A visszavágón, habár parázs mérkőzésnek lehettünk tanúi, mégis a magyar szurkolók bölcsebbek voltak és egy frappáns feliratot írtak transzparensükre, amely nemhogy sértő nem volt, de inkább dicséret illetné meg őket.