2-1-es vereséget szenvedett a magyar labdarúgó válogatott hazai pályán Svédországtól. A svédek egy gyors fejesgóllal szereztek vezetést, ami sajnos alaposan megfogta a magyar csapatot, de a hajrában Huszti büntetőjével kiegyenlítettünk, az utolsó másodpercekben azonban Ibrahimovic megszerezte a győztes gólt. A magyar válogatott úgy kezdte a meccset, ahogy egy fontos mérkőzést kezdeni kell: a mieink nekiugrottak a svédeknek. Sajnos ez csak pár percig tartott, a svédek átvették az irányítást, és ezt eredményesen is tették: a 8. percben Mellberg szöglet utáni fejesével megszerezték a vezetést (0-1). A gól alaposan megfogta a magyar csapatot, kapkodva futballoztunk, és sajnos nem jó döntéseket hoztunk: a kapu elé belőtt magas labdákkal nem sok esélyünk volt a gólszerzésre. Isakssonnak a 40. percben kellett először védenie, akkor Dzsudzsák távoli, jobb sarokba tartó löketét fogta. A svédek koncentráltan, masszívan védekeztek, de sajnos ennek ellenére a kapuk előtt több veszélyt jelentettek, egy-egy beadásukban sajnos benne volt a gól, így nem érdemtelenül vezettek 45 perc után.

A fordulást követően Elmander került nagy helyzetbe, de szerencsére a kapu fölé lőtt. Az 55. perc hozta el az addigi legnagyobb magyar lehetőséget, de Dzsudzsák sajnos 8 méterről a kapu fölé lőtt. A túloldalon azonnal kétszer is veszélyeztettek a vendégek: előbb Källström tekert 18 méterről a felső lécre, majd a kicsorgót Ibrahimovic kapásból tüzelte szintén hasonló távolságból a bal kapufára. A svédek többször is eldönthették volna, de szerencsére nem tették: a 68. percben Holmén lőtt a kapu fölé.

A mieink mentek ugyan előre, de nem nagyon jutottak helyzetekig. Aztán jött a 79. perc, és a játékvezető büntetőt ítélt, amelyet Huszti magabiztosan vágott a bal sarokba. Egy teljesen új meccs kezdődött a hátralévő tíz percben, mindkét együttes próbálta begyűrni a győztes gólt, mi Dzsuzdsák bombája, illetve Huszti helyzete révén veszélyeztettünk: előbbi mellé ment, utóbbinál a vendégkapus védett.

Sajnos végül a döntetlen sem lett meg, Ibrahimovic egy nagy védelmi hiba után az utolsó másodpercekben megszerezte a győztes gólt. Talán bevallhatjuk, hogy a svédek a meccs folyamán veszélyesebbek voltak, a magyar csapatnak a küzdeni tudása dicsérhető, de ilyen körülmények között pontokat veszíteni nagyon fájó.

A másik meccsen: Dánia hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a portugálokkal. Gólok: Bendtner (42.), illetve Liedson (86.). Bővebben hamarosan.

6 Málta 8 0 1 7 0-21 1

Magyarország – Svédország 1-2 (Huszti (80., 11-esből, ill. Mellberg 9., Ibrahimovic 93.)