(Fényképgalériával) 2009. október 9-én került megrendezésre Komáromban a Selye János Gimnáziumban a Kárpát-medencei Összmagyar Nemzeti Diákbajnokság felvidéki sakkdöntője. A rendezvény vendégei Kű Lajos, volt válogatott labdarúgó, az Aranycsapat Alapítvány elnöke, a diákbajnokság kiötlője és főszervezője, valamint Várhidi Pál, az aranycsapat tagja, egykori sikeredző és Zettner Kovács Krisztián, az alapítvány titkára voltak.

A megnyitó keretében Andruskó Imre, a gimnázium igazgatója és Kű Lajos szólt a versenyzőkhöz.
Négy kategóriában 85 sakkozó ült asztalhoz akik 31 iskolát képviseltek Ipolyságtól Szencig. Az erős mezőnyben négy korosztályos országos bajnok, Kolodits Renáta, Kráľ Klaudia, Kántor Réka, Édes Zsófia is rajthoz állt. A verseny kiegyensúlyozottságára jellemző volt, hogy két kategóriában is holtverseny alakult ki az élen, és csak a másodlagos számítás alapján sikerült megállapítani a végső sorrendet.
A rendezőknek – Édes Erzsébet, a gimnázium igazgatóhelyettese, Pallag György, Kukel Imre és Olláry Péter- a diákbajnokságok történetének egyik legkimagaslóbb versenyét sikerült összehozniuk, amelyről a vendégek is csak szuperlatívuszokban beszéltek. Az erős mezőny mellett támogatókról is tudtak gondoskodni, ami nem mindig volt jellemző a diákbajnokságok történetében. Ezen támogatóknak köszönhetően valamennyi kategóriában az első tíz helyezett ajándékokat kapott, valamint a „dobogósok” külön erre a rendezvényre készült érmeket, ill. a győztesek kupát is hazavihettek.
A vendégek és a felnőtt kísérők számára a rendezők városnézést szerveztek, melynek keretében a gimnázium diákja, Lovász Péter szakavatott kommentár kíséretében mutatta be Komárom történelmi nevezetességeit.
A résztvevők az ebédszünetben megkoszorúzták államalapító királyunk, Szent István szobrát, melynek keretében Izsák Gergely, a gimnázium diákja mondott beszédet.
Minden kategóriából az első két helyezett jutott a magyarországi döntőbe, melynek Kőszeg ad otthont 2009. november 27. és 29. között.