A magyar válogatott Olaszország együttesével találkozott az egyiptomi U20-as világbajnokság negyeddöntőjében. A négy kiállítást, rendkívüli izgalmakat és öt gólt hozó mérkőzésen a mieink horrorisztikus hosszabbítás után, Németh Krisztián duplájának is köszönhetően 3-2-re legyőzték Itáliát, így bejutottak a legjobb négybe. Álomszerűen kezdődött számunkra a meccs, hiszen már az első percben tizenegyeshez jutottunk. Németh lebirkózásáért járt a büntető, amit Koman higgadtan értékesített is.

Ezután elkaptuk a fonalat, sorra vezettük támadásainkat, főleg a Németh-Simon-Koman hármas volt elemében, de Gosztonyi is rengeteg veszélyt okozott. Helyzetünk is volt bőven, a nagyon agilisan és veszélyesen játszó Németh lövését például a bal felsőből kellett kiszednie Fiorillónak.

Az első húsz perc végére kicsit összeszedték magukat az olaszok, de veszélyeztetni csak Bini fejese révén tudtak. A félidő második részében esett az iram, és kiegyenlítettebbé vált a játék, de a kapuk előtt még mindig mi voltunk veszélyesebbek.

A félidő hajrájára kissé beszorultunk, az olaszok több szögletet is rúghattak, az egyik ilyen után Garibaldi tüzelt kapura, labdája megpattant egy védőn, ezért ment szögletre.

A második félidőt az olaszok kezdték sokkal jobban, mi sajnos nem tudtuk megtartani a labdákat, jobbára a védekezés vitte el az energiánk nagy részét. Az olaszok szerencsére elég bizonytalanok voltak a kapunk előtt, a védelmünk jól rombolt, az olaszok pedig pontatlanul lődöztek.

A mieink azonban kontrákból tudtak veszélyeztetni, előbb Koman akart gólt rúgatni Gosztonyival, de az utolsó pillanatban mentettek az olaszok, majd Koman lövését kellett védenie Fiorillónak.

A 71. percben aztán emberelőnybe kerültünk Gentili kiállítása után. Jól is jött nekünk az emberelőny, az olaszok eleinte nem tudtak újítani, ám a 82. percben kinyíltunk egy kontra után, és Mazzotta kiegyenlített. Fél percre rá kettős emberelőnybe kerültünk, Bini is mehetett zuhanyozni. Kisvártatva Szekerest is kiállította a játékvezető, következhetett a hosszabbítás.

A ráadás első félidejében az olaszok előtt adódott a legnagyobb lehetőség, de Gulácsi újfent hatalmas bravúrral tudott hárítani, 1-1-el fordultak az utolsó tizenöt percre a csapatok.

A második felvonás elején Németh iramodott meg, passza után Futács lőtt, azonban az olasz hálóőr szép vetődéssel vetett véget az akciónak. Kisvártatva azonban megszereztük a vezetést: Koman adott forintos labdát Némethnek, aki elfektette a kapust, majd az üres kapuba gurított.

Fordulás után azonban jött a hidegzuhany, Bonaventura lőtte ki a hosszú alsót. Nem sokkal később Albertazzi kapta meg második sárgáját, így ismét kettős emberelőnyben voltunk.

Amit ki is használtunk: Koman adott ismét gyönyörű átadást Némethnek, amit a támadó ismét értékesített, így három perccel a vége előtt vezettünk 3-2-re.

Magyarország – Olaszország 3-2 (Koman 2. – 11-esből, Németh 112., 117. ill. Mazzotta 82., Bonaventura 113.)