Újabb nagy sikert ért el a magyar futballutánpótlás: a 21 éven aluliak Európa-bajnokságának selejtezőjében a magyar válogatott Németh Krisztián és Koman Vladimir góljával 2-0-ra legyőzte Olaszországot Győrben nyolcezer néző előtt, és nagy lépést tett a továbbjutás felé.
Csaknem megtelt a győri stadion az U21-es válogatott hazai tétmérkőzésére, aminek két oka volt: egyrészt ingyenes volt a belépés az ETO Parkba, másrészt az U20-as világbajnokság bronzérme megnövelte az utánpótlás ázsióját, márpedig az Egyiptomban sikeresen szereplő csapat kulcsjátékosai most is ott voltak Egervári Sándor csapatában. Kemény volt az ellenfél, az olasz válogatottban pályára lépett az Internazionale két profija, Balotelli és Santon is, ennek ellenére Németh Krisztián szerzett vezetést az első negyedóra végén, Simon átadásával lépett ki, és a jobb sarokba lőtt. Az AEK Athén csatára nem sokáig ünnepelhetett, mert a 21. percben le kellett cserélni megsérült a bokája. A társak azonban szorgosan őrizték az előnyt, az első félidő végén azonban Gulácsi bravúros védésére is szükség volt a félidei 1-0-hoz.

A folytatásban nyomasztóvá vált az olaszok fölénye, Balotteli egyszer óriási helyzetben a kapufára lőtt, egyszer pedig egyedül törhetett Gulácsi kapujára, de a magyar kapus megkaparintotta a labdát. A kitámadó vendégek között egyre veszélyesebb kontratámadásokat vezettek a magyarok, az egyik végén Elek lövését fogta nehezen az olasz kapus, majd a 88. percben az addig is remekül futballozó Koman eldöntötte a meccset: Lencse tette elé a labdát, és tíz méterről kilőtte a bal alsó sarkot.

A magyar válogatott 2-0-s győzelmével megerősítette második helyét a csoportban Wales mögött. „Egész héten láttam a hitet a fiúkban, meg akarták mérni magukat, és örülök, hogy meg tudtak felelni maguknak és persze a mi elvárásainak – mondta Egervári Sándor szövetségi kapitány. – Csak gratulálni tudok nekik, ez a töretlen győzelmi akarás viszi őket előre. Voltak időszakok, amikor nem egészen a mi akaratunk érvényesült, kellett szerencse is, de ez a csapat magasan a képességein túl teljesített.”

Magyarország–Olaszország 2-0 (1-0) (U21-es Eb-selejtező)

Győr, ETO Park, 5000 néző, vezette: Clattenburg (angol)
Magyarország: Gulácsi – Lázár, Korcsmár, Szabó J., Kádár – Gosztonyi (Varga R., 82.), Varga J., Elek, Koman – Németh K. (Lencse, 21.), Simon A (Szakály, 66.)
Olaszország: Mannone – De Silvestri, Brivio (Mustacchio, 46.), Angella, Santon – Schelotto (Barilla, 69.), Poli, Marrone, Ogbonna – Balotelli, Marilungo (Borini, 46.)
Gól: Németh K. (15.), Koman (87.)

A csoport állása: 1. Wales 13 pont/5 mérkőzés, 2. Magyarország 9/4, 3. Olaszország 4/4 (4-3), 4. Luxemburg 4/6 (2-11), 5. Bosznia-Hercegovina 1/3