Vesztett állásból fordítva 2-1-re győzött Anglia a magyar válogatott ellen, a két csapat londoni mérkőzésén. Egervári Sándor szövetségi kapitány bemutatkozó mérkőzésén a hazaiak fölényben futballoztak és több helyzetet dolgoztak ki, de a fegyelmezetten dolgozó magyar válogatott megnehezítette nagyobb nevű ellenfele sikerét. A találkozó hőse a négy perc alatt két gólt lövő, és meccset fordító Steven Gerrard volt.
Bár Anglia jelentősnek mondható mezőnyfölényben futballozott és több helyzetet dolgozott ki a magyar válogatottnál, az első játékrészben nem tudta megtörni a magyar csapat fegyelmezett védekezését, így a szünetben 0-0 volt az állás. A debütáló Egervári Sándor csapatának csak szórványos kontrákra futotta az erejéből, de nem vallott szégyent az első 45 percben, a Wembley-stadion gyepszőnyegén. Wayne Rooney lesgóljával, majd Elek védett fejesével kezdődött meg a mérkőzés, hogy aztán a 16. percben a játékrész legnagyobb helyzetét puskázza el a hazai csapat: a lendületesen futballozó Walcott passzát követően Adam Johnson lőtt ajtó-ablak helyzetben kapu fölé.

A folytatásban is fölényben játszott Anglia, a magyar válogatottnak Rudolf révén lehetett volna esélye a gólszerzésre, ám a Genoa csatára, Vadócz kitűnő passzának pillanatában elcsúszott. Az egyik oldalon Gerrard tornáztatta meg Királyt, a másikon Gera lövését ölelte magához Hart, így 45 percet követően nem volt gól a Wembley-stadionban.

A térfélcserét (és több edzői változtatást) követően is maradt a hazai fölény, de a helyzetek elmaradtak a szünet utáni első 15-20 percben, nem úgy a magyar gól! A 62. percben egy gyönyörű támadás végén Gera tolta ki a labdát Komannak, aki a kapu közelébe érve beadott, Jagielka közbe nyúlt, a labdát pedig a gólvonalon túlról (?) rúgták csak ki az angol védők.

Bő hat percig tartott a csoda, ekkor villant először Steven Gerrard, aki 20 méterről lőtt hatalmas bombagólt, miután Szélesiről vissza pattant elé a labda. Sőt, a Liverpool középpályása újabb négy perc elteltével megduplázta saját és csapata góljainak a számát és egy védelmi hibát kihasználva mattolt közelről.

Egészen a 89. percig úgy tűnt, hogy az eredmény már nem változik, ekkor a visszatérő Gera Zoltán lövését védte bravúrral Hart, így kimaradt magyar helyzettel ért véget a londoni összecsapás, amely több tanulsággal is szolgált, magyarán Egervári stábjának lesz sok munkája a kerettel, de az is kiderült, hogy van mire építeni!

Anglia – Magyarország 2-1 (Gerrard 69., 73., ill. Jagielka 62. – öngól)

A korábbi legendás Wembleyben legutóbb 1996-ban lépett pályára a magyar válogatott, akkor 3-0-ra kikapott, a leghíresebb angol-magyart pedig 1953-ban játszották, akkor a mieink 6-3-ra nyertek.