A labdarúgó Európa-bajnoki selejtezők október 12-i programjában Finnországban lépett pályára a magyar válogatott, akik parádés mérkőzésen a 94. percben vezetést szerezve legyőzték a házigazdákat. Míg a magyarok parádéztak, a volt VB résztvevő szlovák válogatott Zsolnán egy harmatgyenge találkozón csak döntetlent ért el.
A magyar labdarúgó-válogatott eddig 11 alkalommal találkozott Finnországgal, nyolc győzelem, valamint két döntetlen mellett csak egyszer kapott ki; a gólkülönbség 40–8.
A magyar labdarúgó-válogatott a finnországi Eb-selejtezőn felejthető első félidőt produkált, a szünetben viszont beállt Koman Vladimir, aki hatalmasat lendített a magyar csapat játékán. A Sampdoria középpályása szinte első labdaérintéséből gólpasszt adott Szalai Ádámnak. A folytatásban sokáig fegyelmezetten védekezett az Egervári-legénység, de Mikael Forssell a 86. percben egyenlített. A 94. percben azonban érkezett Dzsudzsák Balázs, aki 14 méterről ballal a kapu bal oldalába lőtt, ezzel 2–1-re győzött a magyar csapat.

FINNORSZÁG–MAGYARORSZÁG 1:2
Helsinki. Játékvezető: Kelly (ír)
FINNORSZÁG: Jussi Jääskeläinen – Petri Pasanen, Markus Heikkinen, Sami Hyypiä, Niklas Moisander – Roman Eremenko, Tim Sparv – Roni Porokara, Mika Väyrynen, Daniel Sjölund – Mikael Forssell. Szövetségi kaptiány: Stuart Baxter
Cserék: Otto Fredrikson (kapus), Veli Lampi, Jari Litmanen, Joona Toivio, Jonatan Johansson, Shefki Kuqi, Alexei Eremenko Jr
MAGYARORSZÁG: Király Gábor – Vermes Krisztián, Lipták Zoltán, Juhász Roland, Laczkó Zsolt – Elek Ákos, Vadócz Krisztián – Rudolf Gergely, Gera Zoltán, Dzsudzsák Balázs – Szalai Ádám. Szövetségi kapitány: Egervári Sándor
Cserék: Fülöp Márton (kapus), Pintér Ádám, Vanczák Vilmos, Gyepes Gábor, Koman Vladimir, Czvitkovics Péter, Priskin Tamás

SZLOVÁKIA-ÍRORSZÁG 1:1
Zsolnán az írek első igazi veszélyes építkezéséből gól született: Keith Fahey szabadrúgása után Sean St. Ledger terelte a labdát a hálóba. A szlovákok még az első félidőben egyenlítettek, Marek Hamšík szöglete után Ján Ďurica fejelt a hálóba. Az első félidő hajrájában Robbie Keane büntetőt lőhetett, de akárcsak a másik meccsen Naumoszki, ő is hibázott – Ján Mucha kivédte a jobb sarokba tartó labdát. A második félidő nem hozott gólt, maradt az inkább az íreknek kedvező döntetlen.