28367

Megjelent a Dunaszerdahely című kiadvány a Lilium Aurum kiadó gondozásában, amely hiteles képet nyújt a városról és kedvet ad egy látogatáshoz mindazoknak, akik még soha nem jártak a városban. A gazdag képanyaggal illusztrált kiadvány áttekintést nyújt a Csallóköz szívében fekvő, nagy múlttal rendelkező mezővárosról.

Dr. Hájos Zoltán Dunaszerdahely város polgármestere így ír a könyv előszavában: Ajánlom ezt a könyvet mindenkinek, aki szeretné felfedezni vagy szerdahelyiként újra felfedezni gyors ütemben változó városunkat. Teszem ezt annak reményében, hogy ezen kiadvány hiteles képet nyújt Dunaszerdahelyről, és kedvet ad egy látogatáshoz mindazoknak, akik még nem jártak nálunk. A kötet gazdag képanyaggal illusztrálva történelmi áttekintést nyújt városunk múltjáról. A Csallóköz szívében fekvő nagy múltú mezőváros, amely hajdanán fontos kereskedelmi csomópont volt, ma dinamikusan fejlődő település, ahol a folyamatosan teremtődő új mellett megbecsülik a múlt emlékeit és hagyományait is. Napjainkban az anyagi gyarapodás mellett kiemelt hangsúlyt kapnak a szellemi és a kulturális értékek. Méltán mondható, hogy Dunaszerdahely a tolerancia városa, ahol békésen élnek egymás mellett a többséget alkotó magyarok a szlovákokkal és romákkal. Ugyanilyen harmónia érvényesül a vallási hovatartozás kérdéskörében. Városunk azt a 21. századi értékrendet képviseli, amely a biztonságot és a megtartó erőt jelenti az egységesülő Európa számára. Bízok abban, hogy a hozzánk ellátogatók megkedvelik városunkat, jól érzik magukat itt, és maradandóan szép élményekkel távoznak.

A kötet ára 11 €. A könyv A4-es formátumú és 146 oldalból áll. Kötése is exkluzív, hiszen keménytáblás és védőborítóval van ellátva.