31750

Szepsi Város Önkormányzata 2011. szeptemberében jóváhagyta a kétnyelvűségről szóló felhívást, ezzel szemben a legtöbb vállalkozó nem él a lehetőséggel. A Via Nova helyi csoportja kétnyelvű levélben fordult a vállalkozókhoz.

A kétnyelvűségre buzdító kezdeményezéssel a Via Nova Ifjúsági Csoport azonosul. “Erre és a legutóbbi 2001-es népszámlálási adatokra hivatkozva, mely szerint városunk 43,6 % -a magyar nemzetiségű, fel szeretnénk  hívni a vállalkozók figyelmét, hogy az adott vállalkozásban hiányoznak a magyar feliratok. Ezért levélben tisztelettel kértük a vállalkozókat, hogy legyenek tekintettel a magyar nemzetiségű polgárokra is és pótolja a hiányzó feliratokat!” – nyilatkozta a Felvidék.ma-nak Iván Tamás, a Via Nova Ics Szepsi alapszervezetének elnöke, a Via Nova Ics alelnöke, majd hozzátette, hogy a levélben kifejtették, hogy meggyőződésünk, hogy ezzel a vállalkozás is népszerűsíthető. “Azt szeretnénk, ha közösen dolgoznánk azért , hogy minden polgár otthon tudja magát érezni szeretett városunkban.” – szögezte le Iván Tamás.
A figyelmeztető levelet még az óévben megkapja minden érintett szepsi vállalkozó, akiknek egyúttal sikerekben gazdag, boldog új évet is kívánt a Via Nova Ics.

Felvidék.ma