33214

A férfi kosárlabda extraliga elődöntők első mérkőzésein a komáromi gárda a szvitieket, a privigyeiek a nyitraiakat verték meg. Az elődöntő küzdelmei három győzelemig tartanak.

A komáromiaknak egyáltalán nem volt könnyű dolguk. A Szvit minden erejével nyerni akart. Bár a végén 11 ponttal bizonyult jobbnak Komárom, de a mérkőzés végig nagyon szoros volt. Félidőben még döntetlenre álltak a csapatok, és 6 perccel a vége előtt is még csak 4 ponttal vezetett a komáromi legénység.

Komárom – Szvit 89:78 (20:19, 22:23, 24:17, 23:19) – a párharc állása 1:0
Legeredményesebb játékosok: J. Jones 26 p., Keller 17 p., L. Johnson 15 p., ill. Polakovič 24 p., Henderson 22 p., Čosič 11 p.; személyi hibák: 21:25; hárompontosok: 7:7

Az elődöntő másik összecsapásán:
Privigye – Nyitra 90:70 (21:18, 28:19, 21:23, 20:10) – a párharc állása: 1:0
Legeredményesebb játékosok: Phillips 20 p., Godbold és Davis 14-14 p., Potter 11 p., ill. Clemente 29 p., Žiak 12 p., Tomek 11 p.; személyi hibák: 11:8

A három győzelemig tartó párharcok második fordulóját március 31-én rendezik. A komáromiak Szvitbe látogatnak, míg a privigyeiek Nyitrán lépnek majd pályára.