35234

Szerencsével, de győzött a Radványi-legénység Rimaszombatban a II. labdarúgóliga mérkőzésén. A somorjaiak Alsókubinban, a vágsellyeiek pedig Máriatölgyesen szereztek értékes pontot. Nem bírt egymással  Rózsaszállás és Liptószentmiklós.

A szenciek hazai pályán fektették két vállra a bajnokság egyik esélyes együttesét, a Zólyombrézót. Esélyeshez méltóan, gólokban gazdag mérkőzésen  nyertek a nagymihályiak  a bártfaiak ellen, s így maradtak a táblázat élén.

Nagymihály – Bártfa  4:3
Gólok: 0:1 Seman (9. 11-esből), 0:2 L. Zzápotoka (13.), 1:2 P. Jurčo (26.), 2:2 P. Jurčo (27.), 3:2  L. Zápotoka (57. öngól), 4:2 P. Jurčo (81.), 4:3 S. Kica (89.)

Rimaszombat – Dunaszerdahely 0:1 (0:1)
Rimaszombat,  401 néző.  Vezette: Vladimír Hracho – Erik Weiss, Mário Roszbeck
Gólszerző: 0:1 Obžera (45.)
Sárga lap:  Gálik (64.), Poleť (82.) – Marcin( 54.)
Rimaszombat: Kostolanský – Poleť, Mravec, Zvara, Gálik  – Nilaš – Siheľský, Balát (Köböl 77.), P. Ďurica, Migaľa (Vargic 87.) – Nakamura (Čertík 65.)
Vezetőedző: Branislav Mráz
Dunaszerdahely: Poláček – Banovič, Huber (Diviš 88.), Marcin, Zs. Németh – Johancsik (Fieber 9.), Boya (Lénárth 79.), Velický,  Obžera – Fodrek, Nulíček
Vezetőedző: Radványi Miklós

A rimaszombati kék-fehérek végig támadták a mérkőzést, a szerencsével, és a gólszerzéssel azonban hadilábon álltak. Az első félidőben jelentős fölényben játszottak, jöttek is a helyzetek, de ki is maradtak. A félidő legnagyobb helyzetét a 30. percben Ďurica hagyta ki, aki a gólvonalon álló csapattársát, Nakamurát találta telibe. A vendégek az első félidőben nem sok vizet zavartak, kapura tartó lövést nem is produkáltak. A félidő utolsó percében aztán jött a hidegzuhany. A vendégek teljesen váratlanul szinte a semmiből szereztek vezetést:  egy bal oldali támadás végén Obžera fejese Kostolanský fölött a hálóban kötött ki – 1:0.
Fordulás után a hazaiak megpróbálták ledolgozni hátrányukat. Nagyobb sebességre kapcsoltak, de a vendégek is ébredeztek, ők is próbálkoztak kapura lövéssel. Kiegyenlítődött a meccs, mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek gólszerzésre. A hazaiak a 68. és a  86. percben is egyenlíthettek volna, de játékosai a legjobb helyzeteket is elpuskázták, illetve a vendégek kapusa, Poláček bravúrokat mutatott be. A hazaiak a mérkőzés  végét jelző sípszóig küzdöttek az egyenlítésért, de a vendégek rutinos, tapasztalt játékosai ügyesen, taktikusan tartották egygólos előnyüket. Eléggé ideges volt a második félidő, amit téves ítéleteivel a játékvezető ténykedése is tetőzött.
Összességében a vendégek a szerencsének is köszönhetik győzelmüket, a döntetlen igazságosabb lett volna.

12.   Somorja           5 0 3 2    3:7      3

Az 6. forduló mérkőzései – augusztus 25-én (szombat), 16,00:  Somorja – Liptószentmiklós (Sedlák), Vágsellye – Rózsaszállás (Marhefka), Bártfa – Máriatölgyes (Špaček), Dunaszerdahely – Nagymihály ( Smolák), Zólyombrézó – Rimaszombat (Straka), Alsókubin – Szenc (Mojsej)