37157

December 28-30. között a Hit Éve kapcsán magyarországi és csallóközi animátorok vezetésével Fülöp-kurzust szervez a szepsi egyházközség.

A Szentatya XVI. Benedek pápa a Hit Kapuja c. apostoli levele kapcsán a Hittani Kongregáció javaslataiban többek között ez olvasható: Elő kell segíteni, hogy a hívek fölfedezzék a keresztségkor kapott hit ajándékát és a róla való tanúságtétel felelősségét. Tudván, hogy a keresztény hivatás természete szerint apostolkodásra szóló meghívás” (IV/6).
„Egyházközségünkben, Szepsiben a Hit Éve kapcsán 2012. december 28., 29., 30-án, magyarországi és csallóközi animátorok vezetésével és az egyházközség lelkipásztori tanácsa tagjainak segítségével Fülöp-kurzust szervezünk, amelyre ezennel szeretettel hívunk és várunk minden érdeklődőt.” – áll a szepsiek meghívójában.
Program:
December 28. – péntek / 16:00 – 21:00 (szentmise, közös foglalkozás – vacsora)
December 29. – szombat / 8:00 – 21:00 (közös foglalkozás, szentmise, ebéd, vacsora)
December 30. – vasárnap / 8:00 – 14:00 (közös foglalkozás, 12:30 hálaadó szentmise, ebéd)
A hálaadó szentmise főcelebránsa, Mons. Palánki Ferenc, egri segédpüspök, aki a szentmise végén megáldja az Abaújszántói Borlovagok hozta Szent János napi bort.
Jelentkezési lehetőség – Fulajtár Jolán, 0911 52 06 23 vagy ful.jolan@post.sk

Remény/Felvidék.ma