iskolai-beiratkozas01

 Dunaszerdahely városában működő 3 magyar tannyelvű alapiskola beiratkozási felhívására és a magyar iskola fontosságára hívja fel a figyelmet Karaffa Attila (MKP) városi képviselő.

Kérem, gyermekeik védelmében és érdekében, valamint nemzetünk megmaradásának kapcsán döntsenek a magyar iskola mellett! – írja Karaffa Attila, majd felhívja a figyelmet a január 19-i iskolai beiratkozási rendezvényre is, amelyet A Magyar Megmaradásért polgári társulás és a Dunaszerdahelyi Városi Művelődési Központ szervez és szeretettel vár minden óvodást január 19-én, szombaton a dunaszerdahelyi kultúrházba iskolaváró rendezvényére. 16.00-tól az Aranykert bábcsoport szórakoztatja a kicsiket Kelekótya kiskakas című mesejátékával, majd 16.45-től, míg a bábcsoport tagjai foglalkoznak a gyerkőcökkel, szüleik Derzsi György előadásában meghallgathatnak párat az István, a király rockopera dalai közül. A szervezők a rendezvény ideje alatt minden gyermeket megvendégelnek és megajándékoznak.

“Az iskolai beiratkozásoknál figyelnünk kell arra, hogy gyermekeink tudását, műveltségét milyen alapra szeretnénk alapozni. Egy erős anyanyelvi, nemzete történelmét, kultúráját megismerő alapra vagy egy érdekből, az érvényesülés szempontjából jobban jövedelmező felhígított alapra. Sajnos nem is mutatkozik egyszerűnek a válasz. Valakiknek, számomra is természetesen tűnik, hogy már óvodás kora óta magyar osztályban tanulhasson a gyermek, megismerve népe, nemzete nyelvét, édes anyanyelvét. Ugyanakkor sajátítsa el mindazt, ami szükséges az élethez, ami szükséges későbbi munkájához, céljai elérésének megkönnyítésében. Így tanuljon nyelveket is, ismerje annak a népnek kiválóságait és betekintést nyerjen azok történelmébe. Ismerjük államalapító Szent István királyunk intelmét is, miszerint „az egynyelvű és egyszokású ország gyenge és esendő”.
Legyünk büszkék magyar gyökereinkre és őseink örökségére, válasszuk a magyar iskolát – nyilatkozza figyelemfelkeltő írásában Karaffa Attila, városi képviselő.

A Kodály Zoltán Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, 2013/2014-es iskolai évre a beíratkozást 2013. február 4-én tartja.
“Ezennel tisztelettel meghívjuk a kedves szülőket és leendő elsős gyermekeiket az ünnepi műsorral és vidám játszóházzal egybekötött beíratkozásra, amelyet 2013. február 4-én, hétfőn, 1500 órakor tartunk a Kodály Zoltán Alapiskolában.
Akinek nem felel meg ez az időpont, annak lehetősége van február 5-től február 8-ig, valamint február 11-től február 15-ig naponta 13.00 órától 16.30 óráig beíratkozni. Kérjük, hozzák magukkal gyermekük anyakönyvi kivonatát. Szívesen várunk minden érdeklődő szülőt, és leendő elsőst ” – tette közzé a Kodály Zoltán Alapiskola igazgatósága és tantestülete.
Az iskola elérhetőségei: www.kzai.bplaced.net, tel: 552 24 32.

***

A dunaszerdahelyi Szabó Gyula Alapiskola 29 osztályában 648 gyermek tanul. A tanulók létszáma az egyes osztályokban ideális a színvonalas és eredményes oktató-nevelő munkához. Iskolánknak felkészült, jól képzett pedagógusai vannak, akik hatékonyan végzik a gyermeknevelés cseppet sem könnyű feladatát, akik élményszerűséget visznek a tanórákba. Tanulóink az évek folyamán számtalan versenyen szép sikereket értek el, járási, kerületi és országos versenyeken jutottak dobogós helyezésekhez. Kézilabdacsapatunk országos 1. és 3. helyezést ért el, továbbá az országos Pitagorasz matematikai versenyen is a 3. helyezést értük el. Eredményeink bizonyítják, hogy iskolánk tehetséggondozó intézmény, ahol azonban a közepes és gyengébb képességű tanulók, valamint az integrált tanulók oktatására is nagy gondot fordítunk.
A 2005/2006-os tanévtől bevezettük a nulladik évfolyamot. Ez nagy lehetőség azoknak a gyerekeknek, akik különféle okok miatt még nem léphetnek az első osztályba. Célja és fő feladata úgy segíteni a gyerekek személyiségének fejlődését, hogy az első osztályban ne szenvedjenek az iskola kötelező terhétől, hanem örömmel járjanak ide, jól érezzék magukat a gyermekközösségben, érzelmileg és szellemileg is érettek legyenek. A nulladikosok számára egész napos foglalkozást biztosítunk, hogy napi „munkájuk” terhét már ne vigyék haza, és pihenten, jókedvvel jöjjenek másnap iskolába. Szülők, gyermekek egyaránt elégedettek voltak ezzel a gyakorlattal, amit a jövőben is folytatni kívánunk, sőt a 2006/2007-es tanévtől az alsó tagozat többi évfolyamának tanulói is az előírt tananyagot az iskolában sajátítják el, tehát az „iskolatáska az osztályban marad”.
A szociális gondokkal küzdő családokat is segíteni tudjuk. Számukra étkezési támogatásokat nyújtunk, találunk anyagi forrásokat egy-egy kirándulás, erdei iskola, sítanfolyam költségeinek enyhítésére is.
A tanulók és a szülők igényei alapján jelenleg 32 szakkört vezetünk, továbbá lehetővé tesszük a számítógép kezelésének elsajátítását minden évfolyam számára.
Iskolánk nyitott minden új kezdeményezésre, amelyek az iskola küldetésével kapcsolatos tevékenységek színvonalát emelik. Támogatja a progresszív tanítási módszerek bevezetését, amelyek közé az erőszakmentes kommunikáció órák is tartoznak. A 2013/14-es tanévtől az induló első évfolyamban kézilabda tagozatos osztályt nyitunk, valamint elkezdjük a Waldorf osztály alapjainak építését is. E két kezdeményezésről folyamatosan tájékoztatjuk majd Önöket az iskola honlapján. Iskolaarculatunk rövid vázolása remélhetőleg igazolja, hogy intézményünk céltudatosan dolgozik, szívből jövően, odafigyelést, szeretet nyújtva. Hogy minderről személyesen is meggyőződhessenek, szeretettel várjuk Önöket az alábbi programmal – áll a PaedDr. Csölle Teréz iskolaigazgató által jegyzett közleményben. 
Itt nyílt napot 2013. január 22-én, 23-án a nulladik osztályban, valamint az I. A , I. B és I. C osztályokban tartanak. Az ünnepélyes beíratásra 2013. január 24. (csütörtök) 16.00 órától kerül sor. A beíratás további időpontjai: 2013. január 15. – 29.
Bővebb információ a 031/5522431 telefonszámon vagy a www.zsszabo.sk weboldalon.

***

A dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Alapiskola igazgatósága tisztelettel és szeretettel meghívja az iskolakötelessé vált gyermekeket, Tisztelt Szüleiket, Nagyszüleiket a jövendő elsősök közös játékos és vidám beiratkozására, melyet 2013. január 26-án (szombaton) 9.00 órától szervezünk iskolánk díszcsarnokában.
“Kérjük Önöket, kísérjék el gyermeküket, közösen vegyenek részt az immár hagyományos ünnepélyes beíratáson, egyben hozzák magukkal gyermekük születési bizonyítványának a másolatát.
Azok a Kedves Szülők, akik bármilyen ok miatt nem tudnak eljönni a közös rendezvényre, 2013. január 15-től február 15-ig munkanapokon 7.30-tól 15.30 óráig egyénileg is beírathatják gyermeküket az iskola igazgatóságán. Továbbá kérjük a Tisztelt Szülőket, hogy a beíratás előtti időszakban lehetőségeik szerint személyesen is látogassák meg iskolánkat bármely tanítási napon, hogy a tanítási órákon, ill. a pedagógusokkal való beszélgetés során szerzett tapasztalataikra építve dönthessenek arról, melyik iskolát választják gyermekük számára” – közölte PaedDr. Masszi János, igazgató.

Pázmaneum nyomán Felvidék.ma