39480

Az ausztriai Klagenfurtban rendezték a nemzetközi tőrvívó torna 11. évfolyamát. Szép eredményeket értek el a somorjai vívóklub tagjai.

2013. április 28-án, vasárnap,  a somorjai fiatal vívók az ALPEN-ADRIA POKAL elnevezésű nemzetközi tőrvívó torna 11. évfolyamán vettek részt az ausztriai Klagenfurtban. E jelentős eseményen 7 ország (Ausztria, Horvátország, Litvánia, Magyarország, Olaszország, Szlovénia és Szlovákia) 130 versenyzője indult.

A legidősebbek kategóriájában (14 éves korig) 50 tapasztalt versenyző fente, foga helyett, a pengéjét a győztesnek járó gyönyörű kupára. Úgy, mint ebben a szezonban már sokszor, most is Egyenes Pörsök Henrik diadalmaskodott, aki úgy gázolt át ellenfelein, mint kés a vajon. A negyeddöntőben a nagyon erős Eszes Kovács Maxim, a magyarországi Honvéd Budapest versenyzője volt az ellenfele, akit 15:9 arányban sikerült legyőznie. Az elődöntőben a szlovén Dominik Davidovicon (15:6), a döntőben pedig az osztrák Martin Kainon (nagyon simán 15:5 arányban) kerekedett felül. Ebben a korcsoportban szintén somorjai Farkas Gyula is dobogós helyen végzett, az elért harmadik helye az idei legjobb eredményének számít.

A 14 évnél fiatalabb lányok kategóriájában a 13 éves Patrícia Takácsovának sikerült a legjobb nyolc közé kerülni. Az elődöntőbe jutásért vívott asszóban az első harmad után 7:1-re vezetett ellenfelével szemben, de végül a tapasztaltabb osztrák versenyzőnek sikerült egyenlítenie, és a hosszabbításban elért találatával 12:11 arányban győznie. Ennek ellenére Patrícia 7. helyezése nagyon szép eredménynek számít.

A fiúk U-12 kategóriájában, Patríciához hasonlóan, Lelkes Márton is bekerült a negyeddöntőbe, ő végül a kitűnő 5. helyen végzett.

A lányok U-12-es kategóriájában nagyon szép vívást mutatott be Udvardi Jázmin, aki fokozatosan beküzdötte magát a legjobb nyolc versenyző közé, ahol sajnos 5:9 arányban alulmaradt Veronika Králikovával szemben. Nagy meglepetésnek számított fiatal versenyzőnk, Boda Barbara szemet gyönyörködtető vívása. Barbi ugyan még az U-10-es korosztályba tartozik és a versenyen csak tapasztalatszerzés végett indult, de végül kitűnő technikai és taktikai teljesítmény után „bevívta” magát a legjobb nyolc versenyző közé. Az elődöntőbe jutásért vívott asszójában sokáig 4:3-ra vezetett, de 30 másodperccel a vége előtt elvesztette koncentrációját, amit két évvel idősebb ellenfele azonnal kihasznált, és végül 7:4-re sikerült legyőznie Barbit. Az ifjú vívópalánta 5. helyezése így is kimagasló eredménynek számít.

A fiatal vívók számára külön élménynek számított, hogy a győzteseknek járó díjakat Joachim „Beny” Wendt – egykori kitűnő vívó, több világbajnokság döntőjének résztvevője – kezéből vehették át. A nem mindennapi alkalmat kihasználva sikerült pár közös fotót készíteniük, és értékes autogramot gyűjteniük a döntősöknek járó, a vívás híres egyéniségeiről megjelentetett könyvbe.