39761

Az Inter hatalmas csatában és drámai végkifejletben szerdán a szlovák extraliga döntőjének negyedik mérkőzésén ismét győzött az MBK Rieker ellen, ezzel 2:2-re mentette a párharc állását.

A pozsonyi alakulat végül a hosszabbításban elért 83:80-as sikerrel izzadta ki a győzelmet. Ám az egész mérkőzés nagyon hullámzóan alakult. Az első félidőben úgy tűnt, az MBK végleg magához ragadja a kezdeményezést, de jöttek a félidőt megelőző utolsó percek, amikor az Inter gyors egymásutánban elsüllyesztett hármasai ismét nyitottá tették a mérkőzést. Ilyen értelemben tehát a szünet a legjobbkor jött a komáromiaknak, akik a harmadik negyed elején újból csekély előnyre tettek szert. A hullámvasút az utolsó pillanatokig folytatódott, mígnem az Inter behozhatatlannak tűnő előnyt nem szerzett. A pozsonyi együttes ekkor sem vezetett többel, mint öt-hat ponttal, csakhogy az időmérő szerkezet vészesen pergette visszafelé a másodperceket. A komáromiak faltolták Tuckert, majd később Skibniewskit, és így másodpercekkel a vége előtt már csak egy hármas segíthetett a komáromiakon. A hármas mellé – mert az csak úgy magától nem szokott a gyűrűbe hullani – párosult Simpson keze is, aki jóval a hárompontos vonal elől eldobott kísérletével egyenlített. Ekkor azt hittük, meglehet a csoda, ám ismét – a meccesen már sokadszor – fordult a kocka. A hosszabítás első perceiben megugrott az Inter, s bár zárkózott az MBK, véget ért a mérkőzés. Az ötödik mérkőzésre, szombatra újra Komáromba látogatnak a felek. Emlékeztetőül: az MBK Komáromban még nem nyert, itt az ideje. Egyet azonban már most leszögezhetünk, a siker nem a szurkolókon fog múlni, szerdán a pozsonyi csarnokot is gyakran túlüvöltötték.

BK Inter Incheba Bratislava – MBK Rieker Komárno 97:95 hosszabbítás után (21:21, 27:22, 14:20, 21:20 – 14:12)
Legjobb dobók: Tucker 33/9, M. Rančík 25 /9, Delics 15 – Stevens 21, Simpson 18/12, Lowe 18

Aramis Naglič (az Inter edzője): “Kiváló mérkőzés volt. Komárom lendületesen játszott, gratulálok a teljesítményükhöz. Sikerült kiegyenlítenünk, s ezzel elkerültük, hogy a párharc állása számunkra kedvezőtlenül folytatódjon. “
František Rón (az MBK Rieker Komárom edzője): “A következő mérkőzéseken is meg szeretnénk őrizni ezt a harcosságot, ám a támadásban fegyelmezetebben kell játszanunk.”