39618

Minden várakozást felülmúl az MBK Rieker Komárom teljesítménye. A dél-szlovákiai együttes a bajnoki döntő második, pozsonyi mérkőzésén is győztesen hagyta el a pályát tovább őrizve rájátszásbeli veretlenségét.

Pedig a mérkőzés nagy részében nem úgy alakultak az események, ahogyan azt a komáromiak remélték. Az első negyedet követően mínusz öttel álltak az Interhez képest, majd a következő játékrészben ez a különbség további négy ponttal gyarapodott, azaz a félidei szünetre a pozsonyi gárda majd’ tíz pontosra duzzasztotta előnyét. Ekkor úgy tűnt, az Inter-szurkolók mosolya a mérkőzés végezttével széles vigyorrá változik. De – jutott eszünkbe a bölcsesség – az nevet, aki utoljára nevet.
A harmadik negyedben még jottányit sem változott a mosolyok-vigyorok helyzete. De ahogy telt az idő és lettünk, mi, szurkolók egyre feszültebbek, úgy talált magára a vendég csapat, és kezdte meg az amerikai Lowe vezérletével a nagy felzárkózási hadművelet megvalósítását. Az igazi áttörés a záró negyed derekán következett be, az MBK a mérkőzésnek ebben a szakaszában őrült hajrában megfordította az állást, és végül az utolsó másodpercek drámai pillanataiban egy aprócska ponttal jobbnak bizonyult riválisánál. Kiderült, ez az egy pont most ugyanannyit ér, mint a szombati huszonkét pontos előny: újabb győzelmet, amelynek köszönhetően Komárom immár 2:0-ra vezet a döntő második felvonásán.
Ezzel egyszersmind induktíve is igazolást nyert – ha nem is hagyományos módon – az a bizonyos népi bölcsesség… Annyit tennénk még hozzá: bízunk benne, a bajnoki döntőt követően is a komáromiaknak lesz okuk a nevetésre.

Marek Adamčík (az INTER másodedzője): Sajnos azzal a helyzettel, hogy a komáromi csapat a második félidőben zónavédekezésre váltott át, nem tudtunk mit kezdeni. Történt ez annak ellenére, hogy rendkívül tapasztalt csapatunk van. Támadásban nehéz dobóhelyzetekbe kényszerültünk, és a befejezéseknél kevésbé koncentráltunk. Ez akkor mutatkozott meg igazán, amikor könnyű helyzeteinket is elhibáztuk.
František Rón (MBK RIEKER KOMÁROM): Az Inter az első félidőben rendkívül energikusan játszott, mi pedig nem tudtuk megállítani gyors ellentámadásaikat. A szünetben megbeszéltük, hogy megpróbálunk ritmust váltani, és végül drámai csatában sikerült megfordítanunk az eredményt.

BK Inter Incheba Bratislava – MBK Rieker Komárno 72:73 (21:16, 22:18, 15:15, 14:24)
Legeredményesebbek: Tucker 24/9, M. Rančík 17, M. Garnett 11/9 – Kozlík 18/15, Lowe 17, Stevens 12.
Büntető dobások: 16/9 – 18/12, személyi hibák: 24 – 23, hármasok: 9 – 7.
Vezette: Brziak, T. Lukáč és Fuska. 2800 néző.