43092

Messzire utaztak a Markovics János vezette csallóközi Seishin karate Klub versenyzői, de megérte. A zágrábi Elka kupán az ekecsi Bajcsi Adrián aranyérmet, a nemesócsai Cserepes Zoltán bronzérmet szerzett.

„Pénteken reggel indultunk Zágrábba, a horvát fővárosba. Az út zökkenőmentes volt, így már délután három órakor a szállásunkon voltunk – kezdte beszámolóját Markovics János, a klub vezetője. „Kis pihenés után úgy döntöttünk, hogy megnézzük a várost. Jó döntés volt, mert az egész belváros adventi díszbe öltözött. Sétáltunk egy jót, majd megvacsoráztunk, és visszamentünk a szállásunkra, ahol a maradék időt kártyázással töltöttük jó hangulatban. Másnap reggeli után mentünk a verseny helyszínére, ami csaknem ötszáz méterre lehetett a szállásunktól. Egy elég pici tornateremben volt a verseny. Tőlünk Cserepes Zoltán kezdett. Sajnos első küzdelmében 2:1-re kikapott, de a másik kettőben javított és látványos akciókkal nyert. Mivel a srácok körbeverték egymást, a harmadik helyet sikerül megkaparintania. Majd Győri Gergő Bence következett. Ő is kiválóan küzdött nagyon jó tempókat fogott az ellenfelén, de sajnos a bírók ütésre nem adtak pontot, így 2:1 arányban alul maradt. Az első eredményhirdetés után kezdődtek a full kontaktos küzdelmek. Bajcsi Adrián egy horvát ellenféllel kezdett, aki ellen magabiztosan nyert. Az elődöntőben egy várpalotai sráccal küzdött, akit fejrúgással vert meg. Majd a döntőben testvérklubunk egyik kiváló diákjával, Iglódi Gergővel küzdhetett meg. Az első két perc döntetlen volt, a második két percben Bajcsi előbb egy fejrúgással szerzett pontot, végül leütötte gyomorra ellenfelét, így megérdemelten győzött” – számolt be a verseny részleteiről Markovics János a Felvidék.mának.

Fotó: Fekete T.