43950 1

Az ipolysági Pongrácz Lajos Alapiskola a beiratkozás hetében, február 4-én szervezte meg a Mesék játszóháza rendezvényét.
Az óvodások és szüleik számára nyitott napokat szerveznek ezen a héten. Az alapiskola jövő tanévtől nagy változásokat tervez. A környék iskolái közül elsőként tervezi bevezetni az egész napos iskolaprogramot.
A Mesék játszóháza elnevezésű interaktív délelőttön a helyi és környékbeli óvodák nagycsoportos gyermekei vettek részt. „Célcsoportunk az óvodások voltak. A kiépítendő iskola – szülő kommunikáció fontos része az ilyen események. A szülőket partnerként kezeljük, odafigyelünk az óvodások szüleire is, így építve ki egy hatékonyan működő iskola – szülő viszonyt. Célunk a kapcsolatfelvétel, megmutatva, hogy barátságos közeg várja a kislurkókat szeptembertől az iskola falai között” – nyilatkozta portálunknak Lészkó Katalin igazgatónő.
Az interaktív délelőttön az óvodások különféle érdekes foglalkozásokon vettek részt. Kézműves foglalkozás mellett, ügyességi játékokat próbáltak ki az iskola tornatermében, megismerkedhettek az interaktív táblával egy mese feldolgozás során.  Emellett megtekintették az intézmény szaktantermeit, betekinthettek az egyes tanórákra.
Az igazgatónő elmondta, tavaly huszonhat elsős iratkozott be az iskolában. Számuk a 2012/13-as tanévhez képest kissé csökkent. Mindkét évfolyamon két párhuzamos osztályban folyik az oktatás. „Igyekszünk individuálisan kezelni a tanulóinkat. Munkánkat iskolapszichológus és speciális pedagógus segíti. Odafigyelünk a tehetséggondozásra is. Gyermekeink számtalan versenyen sikeresen szerepelnek. A diákjainkat úgy irányítjuk, hogy sikerélményeik legyenek az iskolában” – fogalmazta meg az iskola értékeit.
Az oktatás és nevelés hatékonysága érdekében tervezik az egész napos iskolaprogram kiépítését a következő iskolaévtől. Ez a változás első körben a szeptemberben iskolakezdő elsősöket érintené. Az egész napos iskola lényege a valódi többszintű foglalkozás a gyermekekkel. A gyermekek az iskolában készülnének fel a következő napra. Lészkó Katalin tájékoztatása szerint, nincsenek kötött órák, teret kapnak a szabadabb és egyénre szabott foglalkozások. Program bizonyos többletterhet és odafigyelést igényel a pedagógusoktól. Az igazgatónő megjegyezte, jelenleg a program kidolgozása folyik, illetve a programot már beindított iskolákkal folytatnak eszmecserét. Mint mondta, a program kidolgozásába besegít az Ipolysági Városi Hivatal Közös tanügyi hivatala is. Az elkövetkezendő hónapokban minden megtesznek annak érdekében, hogy az új tanévtől legalább egy osztályba be tudják vezetni a programot. A Felvidék.ma értesülései szerint, az adott régióban még egyelten magyar iskola sem vezette be. A legközelebbi ilyen oktatási intézmény Párkányban valamint Komáromban található.

Pásztor Péter, Felvidék.ma
a szerző felvételei 

43950 243950 343950 4

{iarelatednews articleid=”42447,43697,43503″}