48141

A DOXXbet Liga keleti csoportjának 5. fordulójában a Rimaszombati VSK hazai pályán 2-1-re nyert az eddig még veretlen, éllovas Nagymihály ellen. A mérkőzésen négy sárga és két piros lapot is kiosztott a játékvezető.

Rimaszombati VSK – MFK Zemplín Nagymihály 2-1 (0-1)
Rimaszombat, 305 néző, v.: Somoláni A. – Jankovič, Vician, Matúš – Mušák
Rimaszombat: Prošovský – Lupták, Hladík, Petrán, Morháč – Köböl, Zahranychnyy – Popovič (Bial, 90.), Čertík, Kotľar (Kovács, 89.) – Chovanec (Kovács, 72.)
gólszerző: Chovanec (58., 63. 11-esből), illetve Bayon (34.)
sárga lap: Morháč, Kotľar, Zahranychnyy illetve Kunca
piros lap: Morháč illetve Kira
A forduló további eredményei: Bártfa – Kassa B 2:1 (0:1), Zólyom – Alsókubin 1:0 (0:0), Eperjes – Liptószentmiklós 0:3 (0:1), Tőketerebes – Poprád 1:1 (0:1), Lokomotíva Kassa – Szepsi 2:1 (1:0)
Nagy iramban kezdtek a csapatok. Az első percektől látszott, hogy a vendégek három pontért jöttek, de a hazaiak sem álltak be védekezni. Mindkét csapat bátran támadott, győzelemre tört, ennek ellenére eleinte nem nagyon forogtak veszélyben a kapuk. A 21. percben a vendég Streňo közeli fejese volt az első esemény, amely a felső lécen csattant. Ezt követően a vendégek átvették a játék irányítását, jobban játszottak, amelynek meg is lett az eredménye, hisz a 34. percben Samuel Garcia Bayon góljával megszerezték a vezetést (0:1).
A második játékrészre feljavult a hazai együttes, és néhány perc leforgása alatt megfordította a mérkőzést: előbb az 58. percben Chovanec volt eredményes egy szabadrúgást követően (1:1). Néhány perccel később Kotľar kapott jó labdát a bal oldalon, kapura tört, majd a kifutó kapus a tizenhatoson belül elhúzta a lábát. A játékvezető azonnal a tizenegyes pontra mutatott, a vétkes kapust pedig kiállította. A vendégek kapujába Raška állt, a labda mögé pedig az előző gól szerzője, aki magabiztosan értékesítette a megítélt büntetőt (2:1). A hazaiak mindössze kilenc percig játszottak emberelőnyben, ugyanis a 70. percben egy labda elrúgásáért Morháč megkapta a második sárga lapját, így ő is idő előtt mehetett zuhanyozni.
A hajrában aztán nagy küzdelem folyt a pályán, a vendégek nagy erővel támadtak, de a hazaiak becsületére legyen mondva, mindvégig állták a sarat. A játékvezető a mérkőzés végén ugyan több mint öt percet hosszabbított, az eredmény már nem változott. A kék-fehérek, ha némi szerencsével is, de megszerezték második hazai győzelmüket.
Az 5. forduló után a rimaszombatiak hét ponttal a 7. helyen állnak a tabellán, a nagymihályiak maradtak az élen, tizenkét ponttal a 2. helyen találhatók a szintén tizenkét pontos zólyomiak mögött.
A gömöriek a bajnokság 6. fordulóját megelőzőn még augusztus 27-én, szerdán 16:00-kor az OŠK Baník Stráňavy (IV. liga, észak) otthonában lépnek pályára a Szlovák Kupa második fordulójának halasztott mérkőzésén, augusztus 31-én, vasárnap pedig 16:00-kor az MFK Kassa B csapatának vendégei lesznek Barcán.