labda2

A hatodik helyen álló kék-fehérek 1-1-es döntetlent játszottak a Bártfa vendégeként a DOXXbet Liga keleti csoportjának szombati, szeptember 13-i játéknapján.

A küzdelmes meccsen az első félidő nagy részében a hazaiak uralták a játékot, több helyzetet is kialakítottak, s ezek egyikéből a 23. percben meg is szerezték a vezetést: Gagnon a bal szélről befelé vezette a labdát, majd lövésre szánta el magát, amely kicsit megcsúszva a kapus hasa alatt a hosszú sarokban kötött ki. (1:0) A vendégek ekkor még ritkábban jutottak lehetőséghez.
A második félidőben aztán nagyobb sebességre kapcsoltak a tiszta kékben játszó gömöriek, előbb Chovanec, majd Lupták előtt adódott lehetőség, de akkor ezek még kimaradtak. A 83. percben aztán egyenlítettek a vendégek: Köböl nagyszerű beadása az üresen hagyott Hladík fejéről a kapu jobb sarkában landolt. Már mindenki az óráját nézte, amikor a ráadás utolsó percében a nemrég csereként beállt Kolibab a tizenhatoson belül nagyot esett, a játékvezető pedig 11-est ítélt. Palša állította le a labdát, amelyet végül J. Zapotoka rúgott a jobb sarok felé, de Prošovský kivédte. A vendégek nem okoztak csalódást keleten, és értékes pontot raboltak az eddig otthon még százszázalékos bártfaiaktól.
A mérkőzés után a rimaszombatiak tizenegy ponttal feljöttek az ötödik helyre, míg a hazaiak tizennégy ponttal maradtak a harmadik helyen.

Partizán Bártfa – MŠK Rimaszombat 2:1 (1:0)
Bártfa, 493 néző, v.: Peter Vlčej – Peter Jenčura, Roman Poracký
gólszerzők: 1:0 Gagnon (23.), 1:1 Hladík (83.)
sárga lap: Gálik (80.) Rimaszombat

Partizán Bátfa:
Molčan – Andraščík (Kolibab, 87.), Staš, Palša, Kica – L. Zapotoka, Berecký – Grohoľ, J. Zapotoka, Gagnon – Guľa (Gruca, 46.)
MŠK Rimaszombat:
Prošovský – Gálik, Lupták (Kotľar, 73.), Poremba, Morháč, Köböl, Chovanec, Popović, Čertík, Hladík, Petrán.

A 8. forduló szombati eredményei:
MFK Liptószentmiklós – FK Poprád 4:1 (1:0), MFK Alsókubin – FK Szepsi 2:4 (0:2), 1. FC Tatran Eperjes – MFK Zólyom 0:2 (0:2), Partizán Bártfa – MŠK Rimaszombat MFK 1:1 (1:0), Zemplín Nagymihály – FK Lokomotíva Kassa 3:0 (2:0)
A forduló záró mérkőzésére vasárnap Barcán kerül sor, ahol az MFK Kassa B a Slavoj Tőketerebes csapatát fogadja.