50246

A helyhatósági választások után Párkányban is tárgyalóasztalhoz ültek a megválasztott képviselők és a város új polgármestere. Ahogy az ilyenkor lenni szokott elsősorban a képviselő-testület alakuló üléséről és a vele kapcsolatos feladatokról folyt a vita. Szigeti László képviselő számolt be a tanácskozásról.

“A vita hevében valószínűleg őszinteségi rohamot kapott a Smer politikai párt egyetlen mandátumot szerzett képviselője, s arról kezdett beszélni, hogy igaz a Smeren kívül a Most-Híd és az MKP is hivatalosan támogatta a város új polgármesterét, de nekik nincs ínyükre az MKP-val való további együttműködés, mert az MKP ilyen, meg olyan, meg amolyan. Viszont a Most-Híddal, azzal igazán, mert azokkal lehet s akarnak is.
Meggyőződésem, hogy ezek a gondolatok nem akkor pattantak ki képviselőtársam fejéből, hanem nyilván tolmácsolta a SMER párkányi szervezetének hivatalos véleményét a további együttműködés lehetőségéről. Nem szerencsés, ha a nagypolitikai viszonyokat egyesek próbálják transzformálni a helyi közösségek életébe.
Megjegyzem, hogy Nagyszombat és Kassa megyében viszonylag jó a két párt együttműködése, hisz a megyében együtt kormányoznak. Sajnálatra méltó, hogy néhány nappal a választások után egyesek békétlenséget szítanak. Ha őszintén gondoljuk, hogy a lakosság akaratából megválasztott polgármester és képviselők a várost akarják szolgálni, akkor nem támadnunk, hanem támogatnunk kell egymást. Lehet nem szeretni az MKP-t és szeretni a SMER-t, vagy fordítva, de a helyi önkormányzati munkának nem erről kell szólnia.
A lényeg az, mit tudunk tenni közösen, mivel tudunk hozzájárulni városunk gyarapodásához, az itt élő emberek életminőségének javításához.
Tekintsük hát át a teljesség igénye nélkül, mit tett Párkányért az utóbbi 10-15 évben a SMER és az MKP.
Az MKP-nak, vagy az MKP-nak is köszönhetően:
Helyreállították a Mária-Valéria hidat, felújították a szlovák alapiskola épületét, felújították a magyar alapiskola épületét, bővítették a gimnázium épületét, az új helyre költözött ún. kisegítő/speciális iskola épületét felújították, befejeződött a Teraszok lakótelepi iskola építésének egy része, ahol évekig működött a magyar alapiskola is, a Teraszok lakótelepi iskolaépületben új helyet kapott a városi szabadidő központ, a Teraszok lakótelepen felépült a város legmodernebb tornaterme, felújították a Poliklinika épületét, megkezdte működését a Párkányi Körzeti Hivatal.
Úgy gondolom, hogy némi köze van az MKP-nak a készülő teherkomphoz és az ebedi ipari parkhoz is.
S hogy mit köszönhet városunk a kormánypárti Smer-nek? Hát ez az, amit nem tudok. Azt viszont tudom, hogy megszüntették az MKP kezdeményezésére létrehozott körzeti hivatalt, s a párkányiasan csak papírgyárnak nevezett vállalat megszüntetésének idején, noha az MKP akkori parlamenti képviselői személyesen kérték a SMER gazdasági miniszterét, hogy járjon közbe a gyár megmaradása érdekében, ő sajnos a füle botját sem mozdította az ott dolgozó több száz alkalmazott érdekében.
A leírtak alapján biztosan látja mindenki a különbséget, mennyire fontos egyik, másik pártnak városunk sorsa, fejlődése. Jó lenne megszívlelni, hogy valóban ne támadjuk, hanem támogassuk egymást, mert ez közösségünk érdeke” – írja facebook oldalán Szigeti László.

Felvidék.ma

Párkányban Szabó Jenő független polgármesterjelöltet választották meg. A képviselő-testületbe a következő jelöltek kerültek: Vitkóová Andrea (1 057 szavazat, Most-Híd) Lengyel Attila (950 szavazat, Most-Híd), Árendás Ferenc (863 szavazat, független), Szigeti László (804 szavazat, MKP), Borovič József (767 szavazat, MKP), Večerková Judita (750 szavazat, Most-Híd), Slabáková  Kornélia (750 szavazat, független), Szalatnyai Gábor (613 szavazat, független), Karakán Gábor (604 szavazat, független),  Slabák Jozef (601 szavazat, független), Chalmovský Miroslav (553 szavazat, Smer-SD), Fekete László (548 szavazat, MKP), Benyó Mónika (522 szavazat, MKP), Švajcer László (508 szavazat, MKP), Csepregi Zoltán (484 szavazat, független).