50631

A gútai Taiyó karate együttes az elmúlt időben több jelentős versenyen is sikerrel szerepelt. A jelenről és a jövő év terveiről is beszámolt a klub vezetőségi tagja, Kiss Tibor.
A gútai egyesület december 13-én részt vett a Rudolf Farmadin Memorial nemzetközi versenyen. A sportegyesület öt versenyzővel indult el a seregszemlén.
„Tekintettel arra a tényre, hogy a verseny gyakorlatilag már egy szezon utáni versenynek minősült, sajnos csak egy kis csapattal tudtunk indulni a versenyen. Tudni kell, hogy január végéig pihenő van, ezért a fáradt versenyzők visszavettek a tempóból. Mindennek ellenére szépen szerepeltünk, és a 39 klubból a hatodik helyezést sikerült megszereznünk. A versenyen közel 300 versenyző, 39 klub 5 ország jelenlétével vett részt” – avatta be a Felvidék.ma-t a részeltekbe Kiss Tibor, az egyesület vezetőségi tagja.
Egyéni eredmények: Bagita Daniel 1. Anasztázia Szulcsányi 3. Forró Réka Dorina 2.
Továbbá elmondta: a hétvége más szempontból is sikeres volt egyesületünk számára. Klubunk létezése óta először sikerült egyszerre 2 versenyzőnknek is kvalifikációt szerezni egy kontinentális versenyre, az EB-re.
Jóba Attila és Bogárová Dominika országos bajnokok lettek, a sok nemzetközi siker mellett mindketten az országos pontversenyben a Szlovák kupa győztesei is lettek. „Siker a siker hátán, szinte már hihetetlennek tűnő teljesítmények. Ha jobban bele gondolok, akkor a Taiyó karate egyesület még ilyen magasra sosem helyezte a lécet. Attila és Dominika is extra edzéseken vesznek részt a kötelezőn felül. Az edzés elemekbe belecsempésztünk a cselgáncsból származó dobásokat és söpréseket, melynek köszönhetően a küzdelmek hatékonyabbá váltak a pontok tekintetében” – fogalmazott Kiss Tibor.
A jövővel kapcsolatban kifejtette: „sokat beszélgettem védenceimmel a küzdelmekben jelen lévő hadviselés fontosságáról, ezen belül a stratégia kialakításáról. Jó úton haladunk egy esetleges EB sikerhez. Fontos lesz közeljövőben a szponzorok megszólítása és a regeneráció. Az utóbbi meg van, hiszen a Wellnesshotel Pat erre garancia és ő az egyik szponzorunk. Egy EB sok kiadással jár és minden kiadásunkat sem a klubra, sem a szülőkre nem háríthatjuk. Tárgyalásokra lesz szükség. A Rieker Komárom már tavaly óta szponzorunk, ezért idén is számítunk a támogatásukra. Már a szerződés aláírása is létrejött a közelmúltban.”
További képek megtekinthetők a Képgalériában ITT>>>

Felvidék.ma
{iarelatednews articleid=”48697,45838,45728,45454,44901,44634,44380,43226″}