51531

Negyedik felkészülési mérkőzésén a DAC csapata a győri ETO műfüves pályáján döntetlenezett. Az 1:1-es végeredményt Ľupták bombagólja állította be.

Két ellentétes félidőt hozott a szlovák és magyar élvonal kilencedik helyezettjének mérkőzése. Az első játékrészben a hazaiak domináltak, fordulás után többet mozgott a labda a győri térfélen. A két gól mellett mindkét oldalon 1-1 kapufát is látott a többnyire sárga-kék szurkolóból álló, kb. 200 fős nézősereg.

A DAC csapatban két 23 éves támadó középpályás mutatkozott be: a szenegáli Pape Macou Sarr a francia másodosztályú Angers-ből, valamint a horvát Kazimir Vukcevic, aki legutóbb a NK Mosor Zrnovnica játékosa volt.

A DAC gólja:
A 86. percben Šnirc harcolta ki a labdát és Ľupták jó 25 méterről bevarrta a jobb felső sarokba.
Gólszerzők: 12. Koltai – 86. Ľupták
DAC: Polaček – Turňa, Michalík (63. Tóth), Kwin (63. Majerník), Šnirc – Ljubičić (69. Ľupták) – Štepanovský (76. Vukčević), Horváth (63. Sesar), Krišto (76. Sarr), Brašeň (69. Ujlaky) – Szarka (63. Jurčo). Edző: Tomislav Maric.

ETO: Kamenár (46. Pogacsics) – J. Nagy J. (60. Brdarovski), Lipták, Lang (70. Trajkovic), Dinjar – Koltai, Windecker (46. Bucsa), Pátkai (46. Kamber), Andric (46. Michel) – Rudolf (68. Pintér, 69. Á. Nagy), Priskin. Edző: Miriuta László.

A törökországi edzőtábor előtti utolsó edzőmeccsen szombaton, január 31-én a Zbrojovka Brno ellen lépnek pályára. A mérkőzés helyszíne Brněnské Ivanovice.