51956

3-1-re kikapott a Rimaszombati VSK az NB I-ben ezüstérmes helyen telelő MTK BUDAPEST együttesétől a pénteki felkészülési mérkőzésen.

A mérkőzést eredetileg Rimaszombatban játszották volna, de a fővárosi kék-fehérek kérésére végül Ipolyságon csaptak össze a felek.

Többnyire mezőnyjátékkal telt az első félidő, enyhe MTK-s fölénnyel, de így is mindkét oldalon adódtak lehetőségek. A félidő közepén aztán váratlanul vezetést szereztek a vendégek, Kanta József szöglete után Thiam óriási erővel fejelt a kapuba (0–1).

A gyorsan bekapott gól nem zavarta meg a hazaiakat, akik bátran támadtak tovább, és a 41. percben sikerült is egyenlíteniük: egy jobb oldalról érkező beadás után Krchnák néhány méterről talált Groppioni kapujába (1–1).
Három perccel később a rimaszombati védelem a tizenhatoson belül buktatta Hajdú Ádámot, amiért a játékvezető büntetőt ítélt. Kanta állította le a labdát, majd nagy erővel, magabiztosan a kapu jobb oldalába lőtt (1–2).
Fordulás után is az MTK volt a kezdeményezőbb, amelynek a 66. percben meg is lett az eredménye, egy jobb oldali gyors támadás végén Nagy Tibor ügyesen gurított vissza Csiki Norbert elé, aki rögtön a hálóba bombázott (1–3).

Geri Gergely, edző (Rimaszombat): – Ilyen erős csapattal a mi bajnokságunkban nem szoktunk találkozni. Nagyjából egy órán keresztül tudtunk lépést tartani velük, de aztán elfogytunk. Sok a sérült, és nem is mindenki készült velünk, a téli alapozás alatt. Kívánom, hogy a magyar mezőnyben, legalább azon a helyen végezzenek a kék-fehérek, ahol most állnak.

Garami József, szakmai igazgató (MTK Budapest): – Helyenként jól játszottunk, sok helyzetet alakítottunk ki. Ezen a meccsen, a jelenlegi helyzetünkben az is fontos volt, hogy ne sérüljön meg senki. Nos, szerencsére Hajdú Ádámnak nincs komoly baja, így ezt megúsztuk. Mostantól a rajtra, a Paks elleni meccsre figyelünk.

Nemzetközi mérkőzés

Rimaszombati VSK – MTK Budapest 1–3 (1–2)
Rimaszombat: Glintič (szerb) – Lupták (Gazda 80.), Hladík, Sivčevič, Strbak (Slovák 73.) – Varga, Popovič (Halaj 66.) – Kolorády (Illés 83.), Krchnak, Čertik – Čery
MTK Budapest: Groppioni – Nagy T., Baki, Vukmir (Ikonomou, 81.), Hajdú – Kanta, Pölöskei, Thiam – Horváth Zs. (Cseke, 59.), Bese, Csiki
Gólszerzők: Thiam (23.), Kanta (44. – 11-esből.), Csiki (66.), ill. Krchnák (41.)