52617

A gútai Taiyó Karate Egyesület Zsolnán a Grand Prix nagyszabású karate versenyen vett részt március 21-én. A nemzetközi versenyen Szlovákia, Csehország, Lengyelország és Magyarország versenyzői mérettettek meg.

A versenyről elmondható, hogy Szlovákia legsikeresebb és legeredményesebb versenyőzi jelenek meg az eseményen. Kategóriaként versenyzőink 10 – 20 versenyzővel mérkőztek meg a tatamikon, ami legjobb esetben 3 körös mérkőzések voltak – fogalmazott Kiss Tibor, az egyesület vezetőségi tagja.

A versenyen 573 versenyző vett részt. „Ki lehet mondani, hogy a szombati szereplésünk egyik nagy bravúrjáról a 15 éves Jóba Attila gondoskodott, aki egy különleges főbírói engedéllyel dupla felkorosítást kapott, hogy mérkőzhessen a felnőttek kategóriájában BRH (súly meghatározás nélküli kategóriában)” – tette hozzá Kiss Tibor. Attila három győztes meccsével egészen a döntőig küzdötte magát. Itt a tapasztalt felnőtt ellenfelével hatalmas és minőséges küzdelmet folytatott. Attila végül 8:10 arányban a meccset elveszítette, de a pontarány magáért beszél. A pontozások a meccs végéig kiegyenlítettek voltak, sőt Attiláinak sikerült egy szép földre vitellel is pontoznia az ellenfélen, jegyezte meg.

Minden versenyző egy kicsit jobban teljesített az eddig tapasztaltnál. Lehet, hogy éppen a kiváló ellenfelek hozták ki versenyzőkből a maximumot. A gútai csapat minden versenyzője dobogós lett.
Bogárová Dominika, kata formagyakorlatban 1. kumite 1.