53087

Az év 15. hétvégéje is gazdag volt sporteseményekben a gömöri régióban. Az alábbiakban ezeket foglaltuk össze.

DOXXbet Liga, keleti csoport – alsóház, 2. forduló
A Rimaszombati VSK hazai környezetben 2-1-re nyert az FC Lokomotíva Kassa ellen a szombaton játszott mérkőzésen. A Gömörben játszó vendég kassaiak Konkoľ korai góljával már a 3. percben vezettek. A hazaiak néhány perccel később Čertík révén egyenlítettek, majd a 32. percben Petrán találatával fordítottak. A másodiknegyvenöt percben újabb gól már nem született, így a hazaiak nyerték a mérkőzést, ami a látottak alapján teljesen megérdemelt

Közép-szlovákiai V. liga, D csoport
Teljesítették az elvárásokat a felediek, három ponttal gazdagodva tovább üldözik a listavezető nagykürtösieket. Ugyancsak begyűjtötték a három pontot az ajnácskőiek, akik biztosan vették a tornaljaiak alkotta akadályt.
A felediek három pontos hátránnyal a 2. helyen találhatók, a tornaljaiak a negyedikek, míg az ajnácskőiek a 9. helyről várják a folytatást.

FK Feled – TJ Mikszáthfalva 3:0 (1:0) g.: Múčik 2 (26., 55.), Kudlik (66.)
FC 98 Ajnácskő – FK Tornalja 2:1 (2:0) g.: Ruszó (8.), Konček (45.) – Farkas (85.)

Területi bajnokság, Rimaszombati járás VI. liga, 19. forduló
A rimaszombati területi bajnokságban hazai pályán győzött, és az élre ugrott a TJ Tatran Murány csapata, a listavezető sajószentkirályiak szabadnaposak voltak. Favorithoz méltó teljesítménnyel diadalmaskodtak hazai pályán a klenóciak, ugyancsak magabiztosan győztek a trónkövetelő jolsvaiak is. Gólokban gazdag mérkőzésen Uhrinnak az utolsó percben rúgott góljával győzött a feledi fakó a bajnokságra is esélyes lubényiek ellen. Hatalmas pofonba szaladt bele Rimaszécs Szirken. A rőceiek begyűjtötték a három pontot hazai környezetben az osgyániak ellen, s így az éllovasok közelébe kerültek. Nem bírtak egymással a csapatok a kiesési rangadón, végül is megosztoztak a pontokon.

Feled B/Rimajánosi – Lubeník 4:3 (2:2) g.: Uhrin 3 (25., 71., 90.), Czene (26.) – Šavlík 2 18., 52.), Ruso (42.),Jelšava – Sajógömör 3:0 (1:0) g.: 21. Bryndzák, 81. Koto, 90. Hyžnaj, Sirk – Rimaszécs 7:1 (3:1) g.: Michal 4 (26., 34., 70., 74.), Javor (7.), Halmo (52.), Ziman (85. 11-esből) – Lakatos Cs. (36. 11-esből), Revúčka – Osgyán 3:0 (1:0) g.: Hrachiar (11.), Vranka (49.), Šepík (75.), Muráň – Nagybalog 5:1 (1:0) g.: Matajz 3 (28., 53., 82.), Fatľa(67.), Huťan (74.) – Antal (59.), Klenovec – Nemesradnót 4:2 (2:2) g.: Miháľ 2 (6., 82. mind a kettő 11-esből), Kubinec (21.), Pláštik (60.) – György A. 2 (23., 42.), Nagytörék – Bátka 2:2 (1:1) g.: Genya (8.), Radnóti (68.) – Lakatos Zs. 2 (14., 78.)