53435

A szlovák Eurovia koasárlabda-bajnokság döntőjének második mérkőzésén is győzedelmeskedett az MBK Rieker Komárom, s ezzel a négy győzelemig tartó párharcban már 2-0-ra vezet. A szerda esti sikerhez ezúttal rögös út vezetett.

Nagy várakozás előzte meg a finálé második (első komáromi) mérkőzést, a hazai szektorok teljesen megteltek, ahogyan a palánkok mögött ideiglenesen kialakított ülőhelyeken és a vendég szektorban sem láttunk üres székeket.

A komáromi együttes jól kezdte a mérkőzést: Alawoya látványos zsákolásával a negyedik percben már 9-3-ra vezettek, a Privigye azonban az első negyed végére visszakapaszkodott (16-15). Nem játszott jól egyik csapat sem, inkább a küzdelem dominált a pályán. A vendégek rendkívül pontatlanul céloztak a mezőnyből, ám ebből nem tudott előnyt kovácsolni a hazai csapat. Elsősorban azért nem, mert a „földöntúli” Bannister ezúttal láthatóan nem fogott ki jó napot, s ez társaira is átragadt. A félidőt így is – 35-31-re – hozta az MBK.

A második félidőt a komáromiak kezdték frissebben, már kilenc ponttal is vezettek (46:37). A privigyei időkérés után azonban rövidzárlat következett az MBK játékában, és Miljkovics vezérletével 48-48-ra egyenlítettek a vendégek. A mérkőzés továbbra sem hozott szép játékot, ám erre – egyre közelebb haladva a végkifejlethez – már számítani sem lehetett.
A tavalyi ezüstérmes 58-50-es vezetésénél úgy tűnt, az MBK-nak nem lesz ereje a fordításhoz. Az utolsó játékrész első felében jártunk ekkor, Bannister és a komáromiak meghatározó játékosai (Jankovics, Igrutinovics, Bilics) azonban továbbra sem találták a ritmust.

A csodában ugyan még bízhattunk, ám a csoda… Egyelőre elmaradt, mert bár 56-58-ra zárkózott az MBK, hamarosan megint hét ponttal (65-58) vezettek a vendégek.

A fantasztikus Bannister – deus ex machinaként – ekkor érkezett meg a meccsbe. Az amerikai irányító betörései és büntetői után elhittük, ez a mérkőzés még megnyerhető. A fáradhatatlan Kozlík triplája után felrobbant a csarnok, ezzel ugyanis Komárom hosszú idő után ismét vezetett (66-65). Kevesebb mint fél perc volt hátra, amikor az eredményjelző 68-68-at mutatott, alig húsz másodperccel a vége előtt pedig már ismét a komáromiak vezettek. Bannister – ki más? – fejezte be a hazai támadást eredményesen. A Privigye azonban még támadhatott: Evanshez került a labda, aki ellen Alawoya szabálytalankodott, így a vendégek légiósa 1,6 másodperccel a dudaszó előtt két büntetőt dobhatott. Fülsüketítő zúgás, fütykoncert, pfújolás kísérte mindkettőt. Az első dobás a gyűrűbe hullott, a másodiknál azonban megremegett Evans keze, ez pedig azt jelentette, hogy ha nagyon nehezen és rossz játékkal is, de az MBK megnyerte a bajnoki finálé második mérkőzését is.

MBK Rieker Com Therm Komárom – BC Privigye: 70:69 (16-15, 19-16, 13-21, 22-21).
Legeredményesebbek: Bannister 16, Jankovics 13/9, Alawoya 11, illetve: Batina 15/12, Miljkovics 12, Baťka 11.