55572

Tomislav Maric vezetőedző szerint kis részletek döntöttek, de az 5. fordulóban elvesztette veretlenségét a DAC. FC DAC 1904 – AS TRENČÍN 0:2 (0:0)

Ebben az idényben a két legjobban startoló csapat összecsapására került sor a DAC Aréban, hiszen a hazai csapat még sosem vette ilyen jól a kezdeti akadályokat. A trencséni csapat eredményei pedig vitathatatlanok, hiszen az elmúlt szezonban megszerezték a Szlovák bajnoki címet és a Szlovák kupát. Ebben az idényben is nagy játékerőt képviselnek, vezetik a tabellát, veretlenül és kapott gól nélkül. A forduló rangadóján így a DAC nagy kihívás előtt állt.

A kezdőrúgás előtt elcsendesedett a zúgó stadion, a 84 éves korában elhunyt Kohel Lászlóra, a DAC egykori vezetőségi tagjára emlékeztek 1 perces néma tiszteletadással. A mérkőzés további forgatókönyve szerint a kezdőrúgást Angyal Botond, a 10 éves születésnapját ünneplő ifjú DAC tehetség végezte el. A hivatalos játékidőt a vendégek kezdték.

Tomislav Maric változtatott a bevált kezdőcsapatán, Polievka helyére eltiltásáról visszatérő Ľupták került. Kiélezett küzdelem és nagy iram jellemezte az első félidőt. A DAC több kihasználatlan helyzet miatt nem szerezte meg a vezetést, ugyanakkor Tujvel kapus két nagy védésére is szükség volt. Így az első félidőt döntetlen eredménnyel fújta le a bíró. A DAC szurkolótábora végig nagy lelkesedéssel buzdította csapatát.

A második félidőben a kis részleteken múlott a siker, annak ellenére, hogy a Trencsén nagy nyomás alatt tartotta DAC kapuját. Az 54. percben Ľupták lövése csak egy kevéssel kerülte el a kaput, majd Szarka lerántása büntetőt érdemelt volna. A kihagyott helyzetek után a Trencsén két gyors találattal beállította a mérkőzés végeredményét.
A DAC messze földön méltán híres szurkolótábora töretlen lendülettel segítette a csapatot. A nézőlétszám magas volt, 5274-en váltottak jegyet.

A következő mérkőzésre idegenben szombaton, augusztus 22-én az újonc Nagymihály otthonában kerül sor a Fortuna Liga 6. fordulójában.
FC DAC 1904 – AS TRENČÍN 0:2 (0:0)

Gólszerző: 62. és 65. Van Kessel
Sárga lapok: Szarka (42.) – Skovajsa (45.), Rabiu (90.)

Kezdőcsapatok:
FC DAC 1904: Tujvel – Štepanovský, Michalík, Kwin Kwin, Brašeň – Sarr, Straka, Ljubicić, Pačinda – Ľupták – Szarka.
Cserék: Milošovič – Asanović, Turňa, Pambou, Jurčo, Polievka, Stephens.
AS Trenčín: Šemrinec – Čögley, Kleščík, Rundič, Madu – Lobotka – Skovajsa, Bero, Koolwijk, Guba – Rabiu.
Cserék: Chovan – Šulek, van Kessel, Holúbek, da Silva, Opatovský.

Edzői értékelések:
Tomislav Maric, DAC: „Tudtuk, hogy a vendégek komoly játékerőt képviselnek. A mi játékosaink jól zárták a területeket az egész kilencven perc során, a lehetőségeinket pedig nem használtuk ki. Két elvesztett párharc után kaptunk két gólt. Az összes mérkőzésen kis részletek döntenek. Nyolc hónapja vagyok itt, továbbra sem szeretném kommentálni a játékvezetők ténykedését, de Szarka lerántása büntetőt érdemelt volna. Nem tudom, hogy meg nyertük-e volna a mérkőzést, ha be lett volna fújva a büntető, de bizonyára máshogy alakult volna.”
Ivan Vrabec, Trencsén: „Jó mérkőzést láttuk, remek kulisszával, győzni jöttünk ide, amit meg is tettünk. Az ellenfél főleg előreívelt labdákból próbált veszélyeztetni, amiket sikerült hatástalanítanunk. Kicsit változtattam a felálláson az előző mérkőzéshez képest, ehhez kiválóan alkalmazkodtak a játékosok. Van Kessel megmutatta, hogy miért a Trencsén játékosa, és eldöntötte a mérkőzést. Ez volt az ötödik mérkőzésünk idegenben, ötödik győzelmünk, és még gól sem kaptunk.
További képek a meccsről megtekinthetők a Képgalériánkban ITT>>>.