55655

A DAC hozva a kötelezőt sikeresen vette a Slovnaft Cup első akadályát. Három góllal győzött a harmadik ligás Sztropkó otthonában.

Pedig a házigazdák még kedveskedtek is a magyar érdekeltségű csapatnak. A mérkőzést beharangozó videós összeállítás aláfestő zenéjének Nótár Mary Jali dali című mulatós slágerét választották. A videó ITT>> tekinthető meg.

Már a 6. percben vezetéshez jutottak a dunaszerdahelyiek Pape Sarr fejese után, majd a végén Polievka duplája tette biztossá a továbbjutást. A nap negatívuma Stephens sérülése, aki kéztörés gyanújával került kórházba.

Az előző ligamérkőzésekhez képest Maric edző néhány helyen változtatott a kezdőcsapaton, a támadósorban Jurčo és Stephens kaptak bizonyítási lehetőséget, míg a védelem tengelyében Asanovič mutatkozott be a DAC-színeiben. Egyből az első helyzetből gólt is szereztek, a 6. percben Pačinda szögletére Pape Sarr reagált a leggyorsabban, és fejjel volt eredményes – 0:1. Negyed óra múlva Jurčo csípős lökete kerülte el nem messze a kaput. A félidő közepén Pačinda vétette magát többször észre – előbb éles szögből próbálkozott gólszerzéssel, ám lapos lövését védte a hazai hálóőr, majd nem sokra rá a 30-méteres szabadrúgása suhant el centikkel a kapu mellett. A 34. percben megint Pačinda lövése után lélegezhettek fel a sztropkóiak. Két percre rá a labda útja Štepanovský-Pape Sarr-Jurčo volt, ám a csatár az ötösről a kapust találta telibe, így nem született újabb találat, majd az ezt követő helyzetben Jurčo szemtől szemben a kapussal újabb ordító ziccert hagyott ki.

Röviddel a fordulás után Jurčo passzolt a kapu előtt érkező Pačindához, de a balszéls ajtó-ablak helyzetben ismét csak Hažer kapust találta el. A következő percekben Stephens és Ľupták kísérletei kerülték el a kaput, míg Pačinda szabadrúgásból a sorfalat lőtte telibe. Az 58. percben egy hosszú átadás után Jurčo játszotta magát tisztára, ám lövését Hažer ismét szögletre tudta tornázni, majd Polievka két lövése után is jól védett a hazai kapus. A félidő derekán kényszerű cserét kellett végrehajtani a sárga-kékeknek, miután Stephens ütközött az ellenfél egyik játékosával és kéztörés gyanújával hagyta el a pályát. A 77. percben Tujvel megfogott egy hazaadást, amiért a büntetőterületen belül ítélt szabadrúgást a játékvezető, a pontrúgást viszont a DAC hálóőre magabiztosan megfogta. A 84. percben Jurčo puskázott el egy újabb ziccert, a kapu fölé bombázott. Kis híján jött a válasz a másik oldalon, miután Danko került a vendég védelem mögé, az ordító helyzetben azonban Tujvel kezeibe passzolt.

A továbbjutás sorsa a 88. percben dőlt el, amikor Jurčo beadására Polievka érkezett, és fejjel betalált – 0:2. A hosszabbítás perceire pedig a kegyelemdöfés is megérkezett – Krišto szabadrúgását Hažer csak kiütni tudta, a kipattanóra pedig ismét Polievka csapott le, és a kapuba pofozta a labdát, beállítva a mérkőzés végeredményét – 0:3.

A Slovnaft Cup szeptember elején folytatódik, és ismét keletre utaznak a csallóköziek. A harmadik fordulóban a TJ Družstevník Vyšný Mirošov csapata látja őket vendégül. Legközelebbi ligameccset pedig szombaton (augusztus 22. – 19.00) az újonc Nagymihály pályáján játsszák.

Az fcdac.sk nyomán Felvidék.ma{iarelatednews articleid=”55572,55522,55340,55197,55161,54985″}