Az olaszoktól elszenvedett 5-4-es vereség után két góllal a spanyoloktól is kikapott a magyar férfi vízilabda-válogatott a győri nemzetközi Volvo Kupában. A nap másik mérkőzésén a szlovák együttes nem tudta meglepni az olaszokat, akik négy góllal bizonyultak jobbnak. A két nyeretlen válogatott december 5-én 20.00-tól találkozik egymással.

A magyar-spanyolon Erdélyi Balázs révén a házigazdák jutottak vezetéshez, ám a hispánok gyorsan fordítottak és a negyed végére már 3-1-re, Vámos gólja után pedig már 4-2-re vezettek.

A folytatás magyar szempontból még rosszabbra sikeredett, a vendégek kétszer is bevették Nagy Viktor kapuját, erre ugyan Varga Dániel még válaszolt, ám a félidő előtt ismét két spanyol gól következett (8-3).

A helyzet nem tűnt rózsásnak, a Benedek-legénység azonban mindent megtett, hogy megfordítsa az állást. Fájdalom: Bátori és Vámos második találatára is tudtak felelni a spanyolok. A harmadik negyednek azonban még nem volt vége, Varga és Bátori másodszor is betalált, a magyar csapat pedig három gólra zárkózott (10-7).

Vámos az utolsó játékrészben ugyan még meglőtte harmadik gólját, a fordításra azonban már nem maradt ereje a magyar válogatottnak, amely így második mérkőzését is elszenvedte a hazai rendezésű tornán. Nagy kérdés, hogy mire lesz elég ez a teljesítmény Belgrádban, ahol egy hét múlva vízilabda Európa-bajnokságot rendeznek. Magyarország-Spanyolország 8-10 (2-4, 1-4, 4-2, 1-0).

A nap másik mérkőzésén nem született meglepetés, az olasz válogatott egy lazábbra vett utolsó negyeddel is négy góllal verte a szlovákokat. Olaszország-Szlovákia 12-8 (5-3, 2-1, 3-1, 2-3).