A magyar férfiválogatott egy góllal kikapott az olasz együttestől a győri vízilabda Volvo Kupa nyitónapján. Szlovákia a spanyoloktól szenvedett öt gólos vereséget.

A jövő vasárnap kezdődő belgrádi olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság főpróbájának számító nemzetközi tornán Benedek Tibor szövetségi kapitány legénységének 0-3-mas hátrányból kellett visszakapaszkodnia. Az utolsó negyedre 5-2-vel fordultak a csapatok, s bár az addig erőtlennek tűnő magyar csapat játéka feljavult (2-0 nyerte a negyedet), már nem tudta utolérni az olaszokat.

A nyitónap másik mérkőzésén Spanyolország könnyed győzelmet aratott Szlovákia ellen: a hispánok már 9-3-ra is vezettek, a vége pedig 10-5 lett. Szlovákia következő mérkőzését hétfőn (január 4-án) este az olaszok ellen vívja. A Magyarország – Szlovákia összecsapást kedden (január 5-én ) rendezik.

Magyarország – Olaszország: 4:5 (3–0, 2–2, 0–0, 0–2).
Gólok: Varga Dénes 1, Hosnyánszky 1, Bátori 1, Tóth Márton 1, illetve: Giorgetti 1, Di Fulvio 1, Aicardi 1, Bodegas 1, Figlioli 1.

Szlovákia – Spanyolország 5:10 (0:2, 2:3, 1:4, 2:1).
Gólok: Zaťovič 1, Maroš Tkáč 1, Kolárik 1, Hrošík 1, Brúder 1, illetve: Munárriz 3, Echenique 3, Espaňol 2, Minguel 1, Szirányi 1.