A dunaszerdahelyi csapat hazai pályán 1-1-es döntetlen játszott a Miava ellen a tavaszi nyitányon. A találkozó után a játékosok a szurkolókkal együtt búcsút vettek attól az eredményjelző-táblától, amely 24 éven át volt a szerdahelyi stadion jellegzetes tartozéka.

Jó kezdte első tavaszi fellépését a DAC, amely Pačinda révén többször is veszélyes helyzetet dolgozott ki a miavai kapu előtt. Gól azonban egyikből sem lett. A félidő végén a mérkőzés színvonala ugyan visszesett, ám továbbra is a hazai csapat irányított.

A DAC fölényének a fordulás után meglett az eredménye: a 49. percben Ljubicsics bombáját a vendégek kapusa csak kiütni tudta, a jól helyezkedő Pape Sarrnak így nem volt nehéz dolga. (1-0).

Nem sokáig örülhetett azonban a hazai csapat, a Miava ugyanis Kolár révén szinte a középkezdés után egyenlített. (1-1).

Pačinda a mérkőzés hátralevő részében továbbra is veszélyesen játszott, ám az eredmény már nem változott. A mérkőzésen sérülést szenvedett Szarka Ákos, akit a bajnoki után azonnal kórházba szállítottak. A klub tájékoztatása szerint a gólerős támadó bokaficamot szenvedett, előre láthatólag 7-10 napos kihagyás vár rá.

„Minőségi futballt láthattunk. Tudtuk, hogy a Miava erőssége a gyors ellentámadásokban rejlik. Sok pontrúgásunkat jobban is elvégezhettünk volna. Amit a játékosaimnak kifogásolhatok, hogy egy ilyen kiélezett mérkőzésen a találatunk után nem szabad kihagyni és egyből gólt kapni. Úgy gondolom, hogy a döntetlen igazságos. Szerdáig újra regenerálódnunk kell” – adott gyors értékelést Tomiszlav Marics vezetőedző a klub hivatalos oldalának.

A DAC legközelebb március 2-án, szerdán lép pályára, szintén hazai pályán az újonc Szakolcát fogadja.

Fotó: fcdac.sk