Fotó: Karol Scholtz

A szlovák kosárlabda-bajnokság elődöntőjének harmadik mérkőzésén is győzött az MKP Rieker Komárom, amely ezzel már 3-0-ra vezet a pozsonyi Inter ellen vívott, négy győztes mérkőzésig tartó párharcban.

Ha a címvédő komáromiak szerdán hazai pályán negyedszer is legyőzik az előzetesen jóval esélyesebbnek tartott Intert, a tavalyi évhez hasonlóan elsőként juthatnak be a bajnokság fináléjába.

A pozsonyi Hant arénában – 2200 néző előtt – rendezett harmadik elődöntő ismét parázs küzdelmet hozott. A hazaiak az első két negyed után csupán két ponttal vezettek (40-38), de a harmadik játékrészben sem tudtak megnyugtató előnyhöz jutni (66-62).

Az idegesen játszó pozsonyiak végül nem bírták a végét, így az Alawoya-Thompson-Bannister (amerikai) hármasra építő MKB Rieker a negyedik negyedben megfordította a mérkőzést.

BKL Inter Pozsony – MBK Rieker Com Therm Komárom: 88:93 (18-19, 22-19, 26-24, 22-31)

Legeredményesebbek: Taylor 23, R. Rančík 22, Milosevics 18, illetve: Thompson 29, Bannister és Bilics 14.