Érdeklődők a Nagytúron kialakított kiállítósarok első tárlatán (Fotó: Pásztor Péter)

Május elején kiállítósarkot alakítottak ki a nagytúri kultúrház nagytermében. Az első tárlatként Jarmila Šišková és Pásztor Péter fotóit tekinthetik meg az érdeklődők. A családias hangulatú megnyitóra május 8-án került sor.

„Valami újszerűt szerettünk volna meghonosítani községünkben. A kiállítósarok létrejöttével bővül a Nagytúron elérhető kulturális élmények választéka. Ezáltal a falunk lakossága számára elérhetővé válik a képzőművészet is” – nyilatkozta a Felvidék.Ma-nak Jámbor Mónika, a Nagytúri Községi Hivatal kulturális referense.

A munkálatokat május első napjaiban végezték el. A nagyterem főbejáratának két oldalán szerelték fel a felfüggesztőrendszereket. A nézőtéri erkély alatt így kialakítottak egy könnyedén elválasztható helyiséget. „Az első kiállítás megnyitójára az anyák napi hétvégi program keretén belül került sor, ezzel is alkalmat teremtve a kötetlen együttlétre, teret adva a baráti beszélgetéseknek, az édesanyák köszöntésének” – folytatta.

Mint a megnyitón elhangzott, a kiállítás képeinek egy részén felfedezhetők Nagytúr egyes szegletei, természeti szépségei. Emellett a szomszédos Ipolyság jellegzetes épületei, utcarészletei is visszaköszönnek a fotókról.  Egy helyi műkedvelő hegedűs rövid zenés műsorral tette színesebbé a megnyitót, majd anyák napja alkalmából verssel köszöntötték a jelenlévő édesanyákat. Ezt követően a kiállítók baráti beszélgetés keretében körbevezették az érdeklődőket a kiállításon.

Jarmila Šišková és Pásztor Péter fotóikkal március elején mutatkoztak be a nagyközönség előtt. Az ipolysági MyHont Café kávézó emeletén nyílt meg első kiállításuk. Nagytúron mindkét amatőr fotós tárlatanyagában megjelentek új fotók is. Mintegy húsz-húsz fotó tekinthető meg a kultúrházban.

Jámbor Mónika a jövőbeni tervekkel kapcsolatban kifejtette: „Időszaki kiállításokban gondolkodunk. A közösségi eseményeinkhez igazítva szeretnénk a tárlatokat szervezni.” A fotókiállítás június elejéig tekinthető meg a nagytúri kultúrházban.

 

Response code is 404