Röplabdatorna az ipolysági Szondy György Gimnázium tornatermében (Fotó: Pásztor Péter)

Az ipolysági Szondy György Gimnázium tornaterme október 27-én 23. alkalommal adott otthont a Szlovákiai Magyar Gimnáziumok Országos Bajnoksága röplabdatornájának. A megmérettetésen öt intézmény nyolc csapata vett részt.

„1994-ben szerveztük meg első alkalommal a bajnokságot. A kezdetekkor négy sportágban versenyeztek a gimnazisták, kosárlabdázásban, labdarúgásban, röplabdában és atlétikában. Az egyik legfőbb célunk a sportra való nevelés mellett a barátság, az ismerkedés előmozdítása volt” – nyilatkozta a kezdetekről Révész Ferenc, a Szondy György Gimnázium nyugalmazott testnevelő tanára, a bajnokság ötletgazdája.

A röplabdatornán a galántai Kodály Zoltán Gimnázium, a komáromi Selye János Gimnázium, a lévai Czeglédi Péter Református Gimnázium, valamint az ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola gimnazistái és a házigazda Szondy György Gimnázium csapata vett részt. A legtöbb tanintézmény fiú- és lánycsapatot is benevezett a versenyre.

„A bajnoksági rendszer értelmében az ipolysági torna a harmadik állomása a bajnokság idei évadjának. Az év elején Dunaszerdahelyen szerveztük meg a labdarúgótornát, majd Komárom  volt a kosárlabdatorna helyszíne. Ezen sportágak versenyeit az elmúlt években különböző tanintézményekben szervezték meg. A röplabdatorna örökös házigazdája az ipolysági gimnázium” – tájékoztatta a Felvidék.ma-t Kovács Péter, a Szlovákiai Magyar Gimnáziumok Országos Bajnokságának koordinátora. Hozzátette, a bajnokság egyes tornáiba összesen mintegy tucat gimnázium kapcsolódik be Pozsonytól Rimaszombaton át Kassáig, átfogva a felvidéki magyarok által lakott területet.

Mint a koordinátor megjegyezte, a diáklétszám csökkenése megmutatkozik a benevezett intézmények számában is. Kisebb létszámú iskolákban kevesebb a jó képességű sportkedvelő diák – véli Kovács Péter.

A röplabdatornán voltak, akik első alkalommal vettek részt. A komáromi Selye János Gimnázium kezdetektől fogva jelen van. „1994-ben szólította meg az iskolánkat Révész Ferenc, azóta rendszeresen visszatérünk Ipolyságra. Minden évben lány- és fiúcsapattal érkezünk, eddig szép eredményeket értünk el. A bajnokság valamennyi tornáján képviseljük iskolánkat. Számunkra fontos a bajnokságon való részvétel” – mondta a Felvidék.ma kérdésére Hengerics Péter, a komáromi Selye János Gimnázium testnevelő tanára.

A röplabdatornán az alábbi eredmények születtek. Lányoknál első helyen végzett a Selye János Gimnázium, második lett a Kodály Zoltán Gimnázium, míg a harmadik helyet a Szondy György Gimnázium szerezte meg. A fiúknál szintén az első helyen végzett a komáromi gimnázium csapata, második lett a Szondy György Gimnázium, a harmadik helyen pedig a Kodály Zoltán Gimnázium végzett.

Pásztor Péter felvételei a röplabdatornáról. 

Response code is 404