(Fotó: Gecse Attila/Felvidék.ma)

Továbbra sem zökkenőmentes az idénykezdet a gömöri és nógrádi alacsonyabb osztályú labdarúgó bajnokságokban, amíg a csapatok többsége a rossz időjárás és a pályák alkalmatlansága miatt még el sem kezdte a tavaszi pontvadászatot, addig a salgótarjániak végleg lehúzták a redőnyt. A fülekiek Liptóselmecen szenvedtek vereséget, a ragyolciak viszont Rapi Zsolt vezérletével kiütötték a rimakokavaiakat.

A III. ligában a régió csapatai közül mindössze a fülekiek (Tojagics–Cvetkovics, Telek, L. Knyiezsevics, Rubint /58. Fajd/–Bari /58. Karásek/, Husaník, Urbancsok /89. Juhász/, S. Knyiezsevics–Strniša, Püspöky) léptek pályára, a námesztóiak után ezúttal a liptóselmeciekkel csaptak össze alig 70 néző előtt. A mérkőzést műfüves pályán játszották, szakadó esőben, amely alaposan rányomta a bélyegét az összecsapásra. Kiegyenlített első félidő után a második félidő hatodik percében a hazaiak súlyos védelmi hiba után szereztek vezetést, és hiába kerültek hatalmas mezőnyfölénybe a vendégek, még csak egyenlíteniük sem sikerült. A losonciak a besztercebányaiak elleni idegenbeli rangadóját április 18-ra halasztották, ahogy elmaradt a rimaszombatiak gyetvai vendégjátéka is.

A 18. fordulóban a rimaszombatiak április 7-én, szombaton 15.30 órától az újbányaiakat, a losonciak a liptóújváriakat fogadják, másnap pedig a fülekiek a vágtapolcaiakkal csapnak össze.

***

A IV. ligában elmaradt az ipolynyékiek és a tornaljaiak bajnoki mérkőzése is, a 16. fordulóban mindkét csapat idegenben lép pályára, az ipolynyékiek már szombaton a rakolciak, míg a tornaljaiak vasárnap a poltáriak otthonában próbálnak szerencsét, ha az időjárás is megengedi.

***

Az V. ligában is elmaradt a nagy érdeklődéssel várt gömöri (Ajnácskő–Feled) rangadó, amelyet majd április 18-án pótolnak 17.30 órai kezdettel. A csábiak viszont pályára léptek Lubényben, és a kiesőjelöltet 5:0 arányban lelépték. A ragyolciak a rimakokavaiakat fogadták, akik előzőleg Csábon kaptak méretes zakót (1:10), a ragyolciak feledi vendégjátéka azonban elmaradt. A tavaszi idény remekül indult a ragyolciak számára, a veterán Rapi Zsolttal megerősített gárda hatossal küldte haza a vendégeket, s a kiütéses sikerhez Rapi mellett Bodor is két góllal járult hozzá, míg Felső tizenegyesből talált be, végül Spodniak zárta a ragyolci gólparádét.

A 16. fordulóban április nyolcadikán, vasárnap a ragyolciak Csábra, míg az ajnácskőiek Rimakokavára utaznak, a felediek pedig a málnapatakiakat fogadják.

***

Már a múltkori cikkünkben beszámoltunk az NB 3-as salgótarjáni STC kilátástalan helyzetéről, amely immár hivatalosan is benyújtotta nyilatkozatát a Magyar Labdarúgó Szövetséghez, hogy visszalép az NB III küzdelmeitől. A Salgótarjántól a télen Zoran Kuntics vezetőedző távozása után az összes játékos elment, mivel az őszi szezont követően elmaradások voltak a költségtérítésekben. Az NB III Keleti csoportjában ekkor még harmadik helyen álló együttestől később három pontot levontak, mert az U11-es együttese nem állt ki három Bozsik-tornára. A zömében fiatalok és 36 év feletti játékosok alkotta felnőttcsapat a tavaszi szezon első fordulóiban a Monortól (0:4), a Jászberénytől (0:14) és Tállyától (0:10) is súlyos vereséget szenvedett, ezért a klub vezetése nem látva más megoldást, bedobta a törülközőt.