A rimaszombati csapat mérkőzésén (Fotó: Gecse Attila, archívum)

Két regionális rangadóval folytatódott a III. liga, s mindkét mérkőzésen 3:0 arányú hazai győzelem született. A rimaszombatiak és a fülekiek is leiskolázták ellenfelüket, a IV. ligás tornaljaiak a gömöri rangadón gyűjtötték be a három pontot, míg az V. ligában az óváriak, az ajnácskőiek, a felediek és a ragyolciak is magabiztosan vették a fordulót.

A rimaszombati MŠK csapata (Prošovský–Zvara, Hrnčiar/79. Petrán/, Fajčík, Uličný–Kalmár /82. Kocsijasevics/, Jass/79. Vasconcelos/, Jankovič, Lovynjuk/62. Ľupták/–Vargic, Vasilko) a városnapokon, 290 néző előtt fogadta az utóbbi időben igen hektikus kálnóiakat, s egy félidő kellett ahhoz, hogy felőrölje a vendégek ellenállását. Az 57. percben Fajčík jóvoltából indult be a rimaszombati gólgyártás, majd Ľupták és Hrnčiar biztosította be a három pontot a hazaiaknak.

Kemény, helyenként durva rangadót hozott a kiesés ellen küzdő fülekiek (Tojagics–Telek, L. Knyiezsevics/80. Juhász/, Rubint /64. Bari/, Fajd–Husaník, Urbancsok, S. Knyiezsevics, Lazsík–Strniša, Püšpöky) és az őszt még a táblázat élén záró losonciak (Grujicsics–Vilhan, Schvantner, Bíreš, Szavics–Pipíška, Visics, Kováč/54. Pavlovics/, Tannhauser/90. Radicsevics/–Kulich (75. Hajduk), Ibos/86. Dedinský/) újabb csatája.

A mérkőzés igazi pikantériája, hogy ősszel a losonciak kispadján még az a Vízkeleti János ült, aki tavasztól a fülekieket irányítja, míg a losonciakat az egykori füleki edző, Tóth Csaba vezette csatába. A losonciak azóta már újabb edzőt is elfogyasztottak, Andrej Kamendy játékos-edző is távozott a csapattól. Nos, a losonciaknak nagyon nem megy az utóbbi hetekben, s az őszt még az élen záró csapat már csak a negyedik helyen várja a folytatást. A mérkőzés az első perctől paprikás hangulatban zajlott, s Kolofík játékvezető sem állt mindig a helyzet magaslatán.

A hazaiak a 12. percben Lazar Knyiezsevics szabadrúgásgóljával szereztek vezetést a mintegy 800 néző előtt lejátszott találkozón, majd a 23. percben Püšpöky növelte a hazaiak előnyét. A vendégek a 37. percben tíz főre fogyatkoztak, mivel Schwantner második sárgalapja után a kiállítás sorsára jutott.

Fülek-Losonc regionális rangadó (Fotó: Juhász Dósa János/Felvidek.ma)

Az adok-kapok a második félidőben is folytatódott, amit a játékvezető az 57. percben unt meg, amikor a losonci Bírešt egy durva talpalás után szintén az öltözőbe küldött. A hazaiak a kettős létszámfölény ellenére nem találták a helyüket, s csak a 77. percben sikerült Lazar Knyiezsevicsnek ismét bevennie Grujicsics kapuját. A fülekiek ezzel a győzelemmel hosszú idő után elmozdultak a 15. helyről, s 20 pontjukkal egy ponttal előzik meg az újbányaiakat.

A besztercebányaiak 50 ponttal vezetik a tabellát, a második helyre a 42 pontos rimaszombatiak jöttek fel, akik jobb gólarányukkal előzik meg a szintén 42 pontos liptóújváriakat, míg a losonciak már csak a negyedikek 41 ponttal.

A huszonharmadik fordulóban 12-én, szombaton 16.30 órától a losonciak a veszeleieket fogadják (Oravské Veselé), míg másnap délelőtt 10.30 órától a rimaszombatiak a listavezető besztercebányaiakhoz látogatnak. A fülekiek délután a karásznóiak (Krásno nad Kysucou) otthonában próbálnak szerencsét.

A IV.ligában a tornaljaiak gömöri rangadón a tiszolciakat fogadták, s Farkas Géza góljával már a 11. percben vezetéshez jutottak. A második félidő elején Gazda is bevette Drak kapuját, de a vendégek nem adták fel, s Halajnak a 65. percben szerzett góljával visszatértek a játékba. Kilenc perccel később eldőlt a mérkőzés, amikor Juhász Csaba ismét kétgólosra növelte a hazaiak előnyét. Az utolsó előtti percben a vendégek ugyan még szépítettek, de a 200 néző végül hazai győzelemnek örülhetett. Nem úgy, mint az ipolynyéki közönség, amely a tótpelsőciek ellen reménykedett a három pont begyűjtésében. De csak a 73. percig, amikor a vendégek Bobor révén megszerezték a vezetést, majd a 90. percben Mazúch a kegyelemdöfést is bevitte a hazaiaknak, akik így egyre reménytelenebb helyzetben várják a hátralévő fordulókat az utolsó előtti helyről. A tornaljaiak a győzelmükkel 28 ponttal a nyolcadik helyen vannak. A hétvégi fordulóban a tótgyarmatiak a herencsvölgyiek otthonában értek el 1:1 arányú döntetlent.

A 21. fordulóban az ipolynyékiek szombaton a sálfalvaiakhoz (Šálková), míg a tornaljaiak vasárnap a tótpelsőciekhez (Pliešovce) látogatnak. A tótgyarmatiak a Poltár csapatát fogadják.

Az V. ligában sikeres hétvégét zártak a régió magyar érdekeltségű csapatai, hiszen az óváriak, a ragyolciak, a felediek és az ajnácskőiek is győztek, egyedül a csábiak hazai veresége meglepetés.

Sérülés is volt a Fülek-Losonc regionális rangadón (Fotó: Juhász Dósa János/Felvidek.ma)

A felediek a lubényieket, míg az ajnácskőiek a pont nélkül álló alsósztregovaiakat ütötték ki, előbbiek nyolcat, az utóbbiak pedig hatot vágtak az ellenfelüknek. A feledieknél Čavnicky hármat, Bial kettőt vágott, a többi gólon Jonás, Zibrin és Lipták osztozott. Az ajnácskőieknél Kovács Róbert három góllal járult hozzá a magabiztos sikerhez, rajta kívül Farkas, Illés és Múčik talált az alsósztregovaiak kapujába.

A ragyolciak nógrádi rangadón a bozitaiakat verték 3:1 arányban (Horváth, Bodor és Erdelac öngóljával), míg az óváriak Lackovič öngóljával és Csányi Csaba találatával Nyustyáról hozták el a három pontot, akik így az ajnácskőiek után az óváriaktól is kikaptak hazai pályán. A táblázatot továbbra is a Santrio Láza vezeti 46 ponttal a 44 pontos fehérkútiak és ajnácskőiek előtt (igaz, előbbiek egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak), őket 36-36 ponttal az óváriak és a csábiak követik, a felediek a hetedikek 33 ponttal, míg a ragyolciak a győzelmük ellenére a 11. helyen szerénykednek 18 ponttal.

Hétvégén az óváriak a feledieket fogadják, míg a többi csapatunk idegenben lép pályára. A csábiak a listavezető otthonába látogatnak, az ajnácskőiek Bozitán próbálkoznak a pontszerzéssel, de az igazi nagy feladat a ragyolciakra vár, akik a fehérkútiakhoz utaznak. S ne feledjék, május 8-án, vagyis holnap 16.30 órától pótmérkőzésen a felediek a ragyolciakat fogadják.