Ulrich Hofius kreatív rajzos bibliamagyarázatára készülve (Fotó: Izsmán Adél)

A Fiatal Reformátusok Szövetsége Duna Mente tagszervezete május első szombatján szervezte meg a Fiatalok találkozója eseménysorozat következő állomását az ipolysági református parókián.

A májusi találkozó központi kérdése az volt, vajon létezik-e élet a halál előtt,  azaz valóban teljes életet élünk-e. Az esemény részvevői többek között erre is kaphattak választ az alkalom vendégelőadójától, Ulrich Hofius németországi misszionáriustól.

Ulrich Hofius kreatív rajzos bibliamagyarázatával az emberi életnek az Istenbe vetett hit általi kiteljesedését vázolta fel. Mint mondta, a biológiai és a szellemi élet mellett fontos az Isten által ajándékozott zoé az élet kicsordulásához. Jelezte, nagyon sokan keresik az életük értelmét, dúskálnak a javakban és mégis hiányos az életük. Ezen emberek élete a hit segítségével teljesedhet ki.

A fiatalok találkozójára az egyházmegye több egyházközségéből is érkeztek érdeklődők (Fotó: Izsmán Adél)

Az alkalomra a Barsi Református Egyházmegye több egyházközségéből is érkeztek fiatalok. A rajzos bibliamagyarázat után kiscsoportos foglalkozás keretében tettek egymásnak tanúságot a részvevők, illetve osztották meg a gondolataikat.

A kötetlen ifjúsági alkalom közös áhítattal és a parókia udvarán gyújtott tábortűzzel zárult.

A német misszionárius nem ismeretlen a gyülekezet tagjai előtt. Többek között egy három évvel ezelőtt megszervezett evangelizációs hét alkalmával tartott rajzos bibliamagyarázatot a református templomban.

A fiatalok szombati találkozója mellett másnap a helyi evangélikus és református gyülekezetben is tartott igeszolgáltatást.

A májusi alkalom tábortűz mellett ért véget (Fotó: Pásztor Péter/Felvidék.ma)

A Firesz a felvidéki magyar ajkú fiatalok közössége. A 1992-ben alakult ifjúsági szervezet fő feladata a Jézus Krisztusról szóló evangélium hirdetése a fiatalok között.  A szervezet felvidéki református gyülekezetek és ifjúsági  csoportok mellett Kárpát-medence-szerte együttműködik hasonló jellegű szervezetekkel.

A Duna Mente nevet viselő tagszervezete 2017-ben kezdte el az alkalmak szervezését a Barsi Református Egyházmegye területén. A fiatalok találkozójának helyszíne az Ipolysági Lelkészi Hivatal, helyi szervezői pedig Végh Emese és Somogyi Péter.