(Fotó: MTI)

A fantasztikus szombati mérkőzések után a szurkolók nagy várakozással tekintettek a tegnapi nap eseményei elé, ám kiderült, hogy a fociban a vasárnap nem mindig ünnepnap.

Spanyolország–Oroszország 1–1 /4–3/ Moszkva, Luzsnyiki Stadion

A mérkőzés előtt gyakran elhangzott, hogy a spanyoloknak nem megy a világversenyek egyenes kieséses szakaszában a házigazda ellen. Az összecsapás egyik kérdése az volt, hogy ez az átok megtörik-e…

Spanyolország a 11. percben egy sarkazós öngóllal szerzett vezetést, amikor Ignasevics Ramosszal birkózott a tizenhatoson belül, és a sarkáról pattant a hálóba a labda. A spanyolok ezután elkezdték játszani azt az öreges játékukat, amit „tikitaka” néven ismer a világ. Erre a 41. percben fizettek rá, amikor Piqué a tizenhatoson belül ért bele kézzel Dzjuba fejesébe, aki a megítélt büntetőt értékesítette. A folytatásban már semmi említésre méltó nem történt, beleértve a kétszer 15 perces ráadást is. Így következett a világbajnokság első büntetőpárbaja, amit az oroszok nyertek 4–3 arányban.

Igazából azonban egyik válogatott sem érdemelte meg a továbbjutást.

Horvátország–Dánia 1–1 /3–2/ Nyizsnyij Novgorod, Nyizsnyij Novgorod Stadion

A mérkőzés gyors gólváltással kezdődött. Az első percben Jörgensen lövése pattant be a horvát kapusról, majd alig három perc múlva az egyik felszabadítani igyekvő dán védő fején találta a társát, a labda Mandzukic elé került, aki félfordulatból a kapuba lőtt. Ezt követően 111 percig semmi nem történt, de tényleg semmi, egészen a ráadás 26. percéig. Ekkor az egész mérkőzésen szinte láthatatlan Modric kiugratta Rebicet, akit a tizenhatoson belül Jörgensen buktatott. Ezzel kezdetét vette az a dráma, amiért a szurkolók mégis emlékezni fognak erre az egyébként feledhető mérkőzésre. Smeichel ugyanis kivédte Modric tizenegyesét. Kezdődhetett a büntetőpárbaj, ahol a dán kapus további két büntetőt hárított (Modric ezúttal belőtte a magáét), míg Subisic hármat. Így jutott Horvátország a nyolc közé.

Összegezve a tegnapi napot, elmondhatjuk, hogy láttunk két százhúsz perces mérkőzést, valamint a büntetőpárbajokat és jó ötpercnyi focit.