(Fotó: samorin.sk)

Hihetetlen, amit idén a somorjai kajak-kenusok mutatnak. Eddig sem lehetett panasz a csallóközi település eredményeire, de most aztán tényleg kitett magáért a somorjai Kajak Klub, szinte példa nélküli, fantasztikus sikert ért el. Linka Tibor és Zalka Csaba a junior és U23-as Európa bajnokságon összesen három aranyat szereztek.

Linka Tibor, aki a szombati K2 1000 méteres verseny után vasárnap a K4 500 méteren szerzett aranyérmet a samorin.sk portálnak elmondta, hogy jól rajtoltak, és annak ellenére, hogy az ukránok előttük voltak, sikerült nyerniük, mivel a felvidéki hajó tagjai sejtették, hogy keleti szomszédaik nem fogják bírni az iramot. A fiúk kétszáz méterrel a cél előtt robbantottak, és győztek. Ráadásul Linka Tibi ezzel két aranyat is szerzett az EB-n, melyre nagyon büszke:

„Megmutattuk, mit tudunk. Jobb nem is lehetett volna. Éreztem, hogy ha nem jön valamilyen váratlan akadály, akkor győzünk” – nyilatkozta.

Zalka Csaba, a somorjaiak másik nagy, de jóval fiatalabb tehetsége Auronzéban csak egy számban, a K4 500 méteren indult, így elmondhatja magáról, hogy egyből egy, hiszen kétszer álltak rajthoz és kétszer az első helyen értek a célba. A kajaknégyes simán nyerte meg az előfutamát és a döntőt is. Csabi szerint jó rajtot vettek, és jól ment a hajójuk. A fél távnál Linka Tibi növelte a tempót, melynek köszönhetően remekül hajráztak.

„Nagyon boldog vagyok. A junior EB arany után 18 évesen az U23-as kategóriában is első lettem. Két hét múlva válogató lesz és ott fog eldőlni, hogy a július végi U23-as világbajnokságon melyik számban indulok” – nyilatkozta a somorjai tehetség a samorin.sk-nak.

De nemcsak erről a két fiúról szólt az EB, hiszen Fekete Dávid szintén hősies teljesítményt nyújtott. A szlovák C4 500 méteres junior egység ugyanis a negyedik helyen végzett, melyben két somorjai kenus szerepelt: Strýček Edo és Fekete Dávid. Sajnos, a rajt nem sikerült, így végül „csak” a negyedik helyet szerezték meg. Ennek ellenére nem kell elégedetlennek lenniük, hiszen a verseny előtt nem voltak a legjobbak az előjelek. Dávid megbetegedett, s nem tudott igazán jól felkészülni az EB-re.

„Mindent kiadtam magamból. Szerencsére, nincs semmilyen komoly baj” – zárta le Fekete Dávid, aki kellemetlen perceket élt át a célba érkezés után, mivel orvosi ellátásban kellett részesíteni. De szerencsére nem lett komoly a baj.

Egy másik somorjai fiatal is lemaradt a bronzról, mégpedig Libai Zsolt, akinek két tized másodperc hiányzott a harmadik helyhez.

A fiúk a saját maguk tempóját evezték, nem figyeltek senkire sem, s mentek a megbeszélt taktika szerint. Mikor beérkeztek a célba, nem tudták hányadik helyen végeztek. Végül sajnos kiderült, hogy a 2. helyen holtverseny volt az oroszok és a németek között. Ők pedig a negyedikek lettek 0.283 másodperces hátránnyal.