(Fotó: Juhász Dósa János/Felvidék.ma)

A forduló rangadóját az V. ligában Terbeléden játszották, ahol a listavezető hazaiak az ajnácskőieket fogadták, de Molnár Tamás mesterhármasa lehűtötte a hazai szurkolókat. A III. ligában a fülekiek és a rimaszombatiak is egy félidő alatt hármat vágtak aktuális ellenfelüknek,  a losonciak viszont simán kikaptak Veszelén. A tornaljaiak odahaza nem bírtak a sálfalviakkal, míg a tótgyarmatiak nem adtak esélyt a tiszolciaknak.

A III. ligában a rimaszombatiak és a fülekiek otthon, a losonciak idegenben folytatták a pontvadászatot. A hazai pályán játszók simán győztek, a losonciak viszont simán kikaptak.

A rimaszombatiak (Tatár–Szekulics, Lupták /89. Kočiš/, Szpaszojevics, Fajčík /89. Balog/–Jass, Václavik /75. Kováč/, Kalmár, Kocsijasevics–Jankovics, Vasilko.) egy félidő alatt lerendezték a mérkőzés előtt szintén 17 pontos zsarnócaiakat (Žarnovica). A 10. percben egy kapushiba után Václavik szerezte meg a vezetést a hazaiaknak, majd hét perccel később Jass fejesgóljával már kétgólosra duzzadt a hazai előny. A két gól ugyancsak megfogta a vendégeket, akik ebben az időben meglehetősen alárendelt szerepet játszottak. Anton Jánoš kíméletlenül, néha megalázó hangnemben űzte-hajtotta a védenceit, s a 38. percben Jankovics szabadrúgásból harmadszorra is bevette Pavol kapuját. A második félidőben gyakorlatilag semmi sem történt, a hideg, szeles időben egyik fél sem kezdeményezett, így maradt a 3:0-s végeredmény. Rimaszombatban már a 25-én, holnap esedékes testületi ülésre figyelnek, ahol ismét terítékre kerül a fociakadémia, bár döntés most sem várható.

Ugyancsak 3:0 állt a mérkőzés végén az eredményjelző táblán Füleken is, ahol a hazai FTC (Tojagics–Cvetkovics, Telek, Rubint /72. Kurunci/, L. Knyiezsevics /83. Lazsík/–Hrnčiar /68. Fajd/, Urbancsok /81. Genský/, S. Knyiezsevics, Kovanics–Strnisa, Kelemen) ugyancsak alig fél óra lerendezte a kálnóiakat. A hazaiak tizenegyesből már a második percben vezetéshez jutottak (L. Knyiezsevics), a 12. percben S. Knyiezsevics növelte kétgólosra a hazaiak előnyét, míg a 29. percben Kelemen Gergő be is állította a végeredményt.

A losonciak (Grujicsics–Beľa, Jankovics, Pipíška, Vilhan–Rác, Trajkovszki, Tannhauser /76. Mészáros/, Sarvaš /55. Berky/–Visics, Mazur) Veszelén (Oravské Veselé) próbáltak pontot szerezni, de csak a 42. percig húzták ki kapott gól nélkül, amikor a hazaiak tizenegyesből megszerezték a vezetést. A második félidőben a hazaiak hat perc alatt újabb két gólt lőttek, gyorsan eldöntve a találkozót. A losonciaknak legalább becsületgólra futotta, a 86. percben Visics talált a hálóba.

Tíz forduló után a fülekiek 23 ponttal vezetik a bajnokságot, három ponttal megelőzve a rózsahegyi fakót és a rimaszombatiakat. A losonciak 16 ponttal jelenleg a hetedik helyen tanyáznak.

A 9. fordulóban szeptember 29-én, szombaton 15 órától a losonciak a listavezető fülekieket fogadják, míg a rimaszombatiak másnap a liptóselmeciekhez (Liptovská Štiavnica) látogatnak.

A IV. ligában alig 75 néző volt kíváncsi a pont nélkül álló hazaiak tótgyarmatiak elleni találkozójára. A hazaiak a 36. percig voltak partiban a vendégekkel, amikor Nilaš talált Kosiciar hálójába. A második félidőben megtette ugyanezt Krajc, Berec és Lukács is, így a hazaiak folytatták idei vesszőfutásukat. A tornaljaiak 250 néző előtt a második helyen álló sálfalvaiakat (Šalková) fogadták, A gól nélküli első félidő után a vendégek a második félidő elején vezetést szereztek, majd sikerült még egy gólt bepasszírozniuk Juhász hálójába. Duczman Tamás ugyan viszonylag gyorsan szépített, de egyenlíteniük már nem sikerült a hazaiaknak. A tótgyarmatiak győzelmükkel pontszámban beérték a tornaljaiakat, sőt jobb gólarányuknak köszönhetően a 8. helyre jöttek fel, míg a tornaljaiak a 9. helyen állnak úgyszintén 10 ponttal.

A 9. fordulóban 30-án vasárnap 15 órától a tornaljaiak épp a tótgyarmatiakhoz látogatnak.

Az V. ligában a forduló rangadóját Terbeléden játszották, ahol a listavezető Santrio Láza az ajnácskőieket fogadta. Tavaly mindkét csapat ádáz küzdelmet vívott a feljutásért, végül a nevető harmadik, a fehérkútiak kerültek egy osztállyal feljebb. A terbelédiek számára jól indult a mérkőzés, hisz már a 11. percben vezetést szereztek, s ekkor úgy tűnt, otthon marad a három pont. Nem így gondolták ezt az ajnácskőiek, akik Múčik góljával a 29. percben egyenlítettek, majd Molnár Tamás mesterhármasával lerendezték a hazaiakat, akiknek már csak a szépítésre futotta a mérkőzés legvégén.

A 32. percig kellett várnia Óváron is a vezető gólra a hazai közönségnek, de a lelkes szinóbányaiak a félidő utolsó percében egyenlítettek. Golian újabb találatával és Máč első góljával a hazaiak 3:1 arányban elhúztak, de a vendégek egy tizenegyesgóllal továbbra is játékban maradtak. Máč azonban nem így gondolta, s újabb két góljával végleg elvette a vendégek kedvét (5:2). Az óváriak ezzel átvették, vagyis visszavették a vezetést a táblázaton.

Jó formában vannak a felediek is, akik ezúttal Mikszáth szülőfalujában, Szklabonyán gyűjtötték be a három pontot. Kökény Patrik már a 15. percben megadta a mérkőzés alaphangját, majd a második félidő elején Kudlík növelte a vendégek előnyét. A hazaiak Berky góljával visszatértek a mérkőzésbe, majd az utolsó percben Kalmár akár ki is egyenlíthetett volna, de kihagyta a tizenegyest.

Továbbra sem megy a csábiaknak sem, akik a málnapatakiakat fogadták, de nagyvonalúan mindhárom pontot odaajándékozták nekik. A nézők viszont nem panaszkodhattak, hiszen ugyancsak változatos mérkőzést láthattak, ahol előbb a vendégek szereztek kétgólos vezetést, de a hazaiak Péter és Balga Adrián góljaival kiegyenlítettek, sőt Balga Patrik révén a vezetést is megszerezték. A málnapatakiak azonban nem adták fel, s előbb egyenlítettek, majd a mérkőzés hajrájában a kegyelemdöfést is bevitték a hazaiaknak (3:4).

Ipolynyéken 300 néző előtt a hazaiak Jaďuď és Kiss góljaival 16 perc alatt lerendezték a ragyolciakat, s bár ismét gólt lőtt (Juhász Zoltán találata a vezetést is jelentette) az osgyáni csapat, amivel az első félidőben vezetett is, de Nagyrőcén is kikapott 3:1 arányban.

Nyolc forduló után az óváriak vezetik a bajnokságot 18 ponttal, de csak jobb gólarányukkal előzik meg a terbelédieket és a nagykürtösieket. A 16 pontos málnapatakiak után az ajnácskőiek és a felediek következnek 15-15 ponttal, majd az ipolynyékiek 13 ponttal. A ragyolciak a remek kezdés után visszaestek a 8. helyre 12 ponttal, s a lista végén a csábiak, a szklabonyaiak és az osgyániak állnak 5,4, illetve 0 ponttal.

A 9. fordulóban már szombaton fogadják az osgyániak a Santrio Láza csapatát, míg másnap a felediek a csábiakat, a ragyolciak az óváriakat, az ajnácskőiek az ipolynyékieket, vagyis rangadókban nem lesz hiány.