Szakadó esőben (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Az eddig veretlen dunaszerdahelyi csapat a MOL Arénában fogadta az újonc Szered együttesét a Fortuna Liga 7. fordulójában, szeptember 1-én. A két csapat első élvonalbeli mérkőzését a DAC nyerte öt góllal, az idény eddigi legnagyobb különbségével.

Szeptember elseje meghozta az őszi időt. Csallóköz-szerte egész napos zivatarok és lehűlés volt a jellemző. A mérkőzés is ilyen viszonyok között kezdődött. A közönség azonban fergeteges hangulatot varázsolt az első perctől a hazai pályára.

Irdatlan körülmények a pályán (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A kezdő sípszótól a sárga-kékek támadásaikkal beszorították a térfelükre a szeredieket. A vendégek jelentős fizikai fölényüket próbálták kihasználni a védekezéseik során. A DAC pedig gyorsaságával, technikai tudásával tudott helyzeteket teremteni. A 13. percben gólra is váltották a helyzetet. Kalmárnak az alapvonalról visszarúgott labdáját Vida Kristopher az ötös vonal előttről bombázta a hálóba. FC DAC – Szered 1:0.

A második találatra sem kellett sokáig várni, ugyanis egy hosszabb ápolási szünetet követően a Szered nem állt fel a teljes védekezésre és a fellazult hátsó sor nem tudta visszafogni az óriási lendülettel érkező Vida Kristophert, aki a 23. percben már kétgólos vezetést szerzett a DAC-nak. FC DAC – Szered 2:0.

Ünnep a lelátón (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A 35 perctől szakadó esőben folytatódott a mérkőzés. A körülmények ellenére a sárga-kékek remek cseleket mutattak be, még az előnyüket is növelhették volna. Ám a szakadó eső nem is kifejezés, az égből az utolsó öt percben elképzelhetetlen módon ömlött az égi áldás.

Ennek ellenére egy szögletrúgást követően tovább növelte az előnyét a hazai csapat. Huk szerezte a harmadik gólt, aki a sárga-kékek kapitánya. FC DAC – Szered 3:0. A dunaszerdahelyi DAC első félidőben nyújtott teljesítményét a B-közép nagy örömünnepléssel köszönte meg.

Összeölelkezve (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Az ítéletidő a második félidőben is kitartott. A felázott pálya talaján nem volt egyszerű futballozni. Érdekes módon a játék iramát ez azonban nem törte meg. Sőt! A B-középnek is lőttek gólt a hazaiak! A Bayo lábáról kipattanó labdát Kalmár bombázta a kapuba. Az 58. percben így már 4:0-ra vezetett a sárga-kék csapat. A közönség hangorkánszerűen énekelt az esőben. Nemcsak az eredménynek volt ez köszönhető, hanem a nagy iramú, látványos játéknak is.

A játékidő vége felé a szeredieknek is volt két helyzetük, de Jedlička a helyén volt. Az eredménytelenséget szabálytalanságokkal torolták meg a vendégek. Ezzel azonban a dunaszerdahelyiek lendületét, kedvét nem törték meg. A csereként beugró Tretyakov beállította a 87. percben a végeredményt. FC DAC – Szered 5:0.

A boldog edző (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A lefújó sípszó elhangzása után a közel hétezer néző állva tapsolta, éltette kedvenceit a MOL Arénában, szombat este.

A győzelemmel a DAC tovább üldözi a Slovan-t, akik mögött mindössze két ponttal lemaradva a Fortuna Liga tabellájának a második helyén vannak.